Festivalul-Concurs Interjudeţean al Cântecului Popular Moldovenesc ”Satule, mândră grădină” și-a desemnat câștigătorii

festival concurs satule mandra gradina 2Festivalul-Concurs Interjudeţean al Cântecului Popular Moldovenesc ”Satule, mândră grădină”, desfăşurat vineri şi sâmbătă la Bucecea, organizat de Centrul Judeţean pentru Conservarea şi Promovarea Culturii Tradiţionale Botoşani în parteneriat cu Primăria şi Consiliul Local Bucecea, s-a încheiat, specialiştii stabilind câştigătorii premiilor.

like facebook, stiri, botosaniTrofeul concursului i-a revenit lui Valentin Sănduc, din Botoșani.

Iată premiile:

SECȚIUNEA SOLIŞTI VOCALI  9-13 ani

 

1 GIREADĂ TEODOR-FLORIN PREMIUL I COM.M. EMINESCU, BT
2 GRUMEZA TEODORA-ȘTEFANA PREMIUL I BOTOȘANI
3 ȘOBACHI GABRIEL PREMIUL I BOTOȘANI
4 AIACOBOAIE SABRINA-MARIA PREMIUL II COM. IBĂNEȘTI, BT
5 AMARIEI VLAD CONSTANTIN PREMIUL II BACĂU
6 CHIRIAC STANISLAV PREMIUL II UCRAINA
7 PAVLOVICI ALISIA ANDREEA PREMIUL III COM. RĂCHIȚI, BT
8 APETRĂRIȚEI DENISA-IULIANA PREMIUL III COM.BRĂEȘTI, BT
9 NEGREA TEODORA PREMIUL III VATRA DORNEI, SV
10 HOȘTINĂ DENISA-MARIANA MENŢIUNE BOTOȘANI
11 BULEU ROXANA-NICOLETA MENŢIUNE PROBOTA, OR. DOLHASCA, SV
12 STRATULAT JESSICA-ALESSANDRA MENŢIUNE GALAȚI
13 NĂSTASĂ IOANA CLAUDIA MENŢIUNE BUCECEA
14 STRĂCHINARIU ELENA-ISABELA MENŢIUNE COM CURTEȘTI, BT

SECȚIUNEA SOLIŞTI INSTRUMENTIŞTI  9 -13 ani

 

1 GRĂDINARU RALUCA PREMIUL I COM. AVRĂMENI, BT
2 GIREADĂ TEODOR-FLORIN PREMIUL I COM.M. EMINESCU, BT
3 GHEORGHIȚĂ ANDREEA PREMIUL III COM. COȚUȘCA, BT
4 VIȚEL COSMIN-ALEXANDRU MENŢIUNE COM CURTEȘTI, BT

 SECȚIUNEA SOLIȘTI VOCALI 14-18 ANI

 

1 IFRIM ALEXANDRA PREMIUL I SAT MÂNDREȘTI, COM VLĂDENI, BT
2 PRUNDEANU CRINA-GABRIELA PREMIUL I COM VORONA, BT
3 DANDEA MARIA PREMIUL II BOTOȘANI
4 IONESCU DANIELA-ALEXANDRA PREMIUL II CĂLINEȘTI, BUCECEA

BT

5 CORNICIUC ANA-MARIA PREMIUL III RĂDENI, COM FRUMUȘICA, BT
6 BERTEA DELIA-VALENTINA PREMIUL III GIURGEȘTI, COM. VULTUREȘTI,SV
7 ANTOCE IULIANA MENŢIUNE COM LUNCA, BT
8 ANICULĂESEI PATRICIA-MARIA MENŢIUNE FĂLTICENI, SV
9 CIOBANU MĂDĂLINA MENŢIUNE T.VLADIMIRESCU, COM AVRĂMENI,BT
10 TODIRIȘ SABRINA-FLORENTINA MENŢIUNE SARAFINEȘTI, COM CORNI, BT
11 VICOVAN CONSTANTIN MENŢIUNE UCRAINA
12 DRUC MARCELA MENŢIUNE R.MOLDOVA

 SECȚIUNEA SOLIŞTI INSTRUMENTIŞTI  14 -18 ani 

 

1 MARICIUC ANDREI ALEXANDRU PREMIUL I COM. AVRĂMENI, BT
2 ROBA VLĂDUȚ PREMIUL I SUCEAVA

 SECȚIUNEA SOLIȘTI VOCALI 19-39 ANI

 

1 COJOCARIU DIDI-IONUȚ PREMIUL II ORAȘ SALCEA,SV
2 ASĂVOAIE MIHAI-LIVIU PREMIUL III COM.HÂNȚEȘTI, SV

 festival concurs satule mandra gradina 1

festival concurs satule mandra gradina

 

loading...

Loading...

Lăsați un comentariu

*