Leo Grozavu: Golul marcat până la pauză a fost un semn de la Dumnezeu că vom întoarce rezultatul

leo grozavuAntrenorul FC Botoşani s-a declarat mulţumit de rezultatul obţinut de elevii săi cu ASA Târgu Mureş, însă a recunoscut că au fost făcute şi multe greşeli. Leo Grozavu a menţionat că a crezut în jucători şi la pauză a spus că vor întoarce rezultatul.

„Încă o partidă memorabilă. Nu este uşor în prima ligă să revii de la 0-2. Sigur dacă stăm şi analizăm în amănunt jocul am făcut foarte multe greşeli, în prima repriză în special pe organizare defensivă. Am foarte surescitaţi să marcăm cât mai repede, să ne facem o partidă uşoară şi am fost taxaţi de o echipă cu jucători experimentaţi. Este bine că până la final am revenit. Avem mulţi jucători care joacă în prima ligă, veniţi de la eşaloanele inferioare. Spre exemplu doar doi jucători de la ASA Târgu Mureş au mai multe meciuri în liga I decât toată echipa FC Botoşani. Este vorba despre Gabi Mureşan şi Marius Constantin. La pauză am spus că vom întoarce rezultatul şi le-am spus că dacă marcăm în primul sfert de oră facem meci memorabil. Golul marcat în prima repriză a fost semnul de la Dumnezeu că vom întoarce rezultatul”, a declarat Leo Grozavu.