FC Botoşani-Viitorul Voluntari 4-4

fc botosani viitorul voluntariFC Botoşani a terminat, vineri seară, la egalitate meciul împotriva echipei Viitorul Voluntari. Partida s-a încheiat 4-4 după ce la pauză scorul era 2-2. Gazdele au controlat prima parte a meciului conducând cu 2-0, însă s-au văzut egalate şi ulterior conduse până în minutul 92 când au egalat.

După acest rezultat FC Botoşani termină campionatul pe locul 8.

final de meci

min.90 GOOL FC Botoşani. Hadnagy restabileşte egalitatea după o schemă dintr-o lovitură liberă executată de Croitoru

min.86 schimbare la FC Botoşani. Iese Batin şi intră Roussel

min.82 Patache este eliminat după ce îl faultează la marginea careului pe Manea

min.78 GOL Viitorul Voluntari. Tanasa îşi duce echipa în avantaj, după ce marchează din unghi

min.76 GOOL FC Botosani. Croitoru reuseste dulba marcând din nou cu capul

min.72 schimbare la FC Botoşani. Iese Brown şi intră Ianc

min.66 schimbare la Viitorul. Iese Nikolov şi intră Casap

min.63 schimbare la FC Botoşani. Iese Quenten şi intră Ivanovici

min.56 Quenten ratează o ocazie mare după ce nu reuşeşte să îl învingă pe Buzbuchi din 3 metri

min.54 Ianis Hagi vede cartonaşul galben

min.50 GOL Viitorul Voluntari. Ianis Hagi îşi duce echipa în avantaj

pauză

min.37 Croitoru vede cartonaşul galben pentru proteste

min.36 GOL Viitorul. Hodorogea reuşeşte să stabilească egalitatea după o bâlbâială a apărării gazdelor

min.30 GOL Viitorul Voluntari. Manea a redus din diferenţă după un corner

min.19 GOOL FC Botoşani. Hadnagy transformă lovitura de pedeapsă

min.18 penalty pentru FC Botoşani după ce Batin este faultat în interiorul careului

min.10 GOOL FC Botoşani. Croitoru îl invinge pe Buzbuchi cu o lovitură de cap din careul mic.

min.1 oaspeţii au prima fază de poartă, după ce Tănasă a primit o pasă de la un coechipier şi a scpăpat spre poarta adversă, însă a fost blocat în ultimul moment

Vezi aici echipele de start:

FC Botoşani: Lazar, Patache, Oltean, Tincu, Vaşvari, Brown, Croitoru, Acsinte, Batin, Hadnagy şi Quenten

Viitorul Voluntari: Buzbuchi, Hodorogea, Manea, Tiru, Gavra, Tănase, Nedelcu, Marin, Nikolov, Benzar şi Hagi.