Fundașul central al FC Botoșani, Rijad Sadiku, i-a dedicat golul din meciul cu UTA unei persoane iubite, care decedase cu trei zile înainte

Fundașul central Rijad Sadiku a fost decisiv în victoria pe care FC Botoșani a obținut-o week-end-ul trecut pe „Municipal” cu UTA, scor 1-0, meci contând pentru runda a VI-a din SuperLigă.

Sadiku a punctat în minutul 79, la doar patru minute după ce a fost introdus pe teren, reușita sa de trei puncte propulsându-i pe „roș-alb-albaștri” în clasament până pe locul 10.

Fundașul central al FC Botoșani a dezvăluit ce a adus nou Liviu Ciobotariu la echipă și s-a arătat încrezător în șansele „roș-alb-albaștrilor” de a lupta cu șanse reale la un loc de play-off în acest sezon.

Rijad Sadiku a ținut să-i dedice golul din meciul cu UTA bunicii sale, care a decedat cu doar trei zile înaintea confruntării, exprimându-și totodată regretul pentru că nu a fost la înmormântarea acesteia din cauza distanței dar și a jocului cu „Bătrâna Doamnă”, potrivit  FC Botoșani.

Caz îngrijorător la maternitatea Botoșani! O pacientă a făcut scandal și a agresat o asistentă