FC Botoșani, la prima victorie în Superligă. S-a impus pe terenul Farului Constanța

FC Botoșani a obținut, duminică, prima victorie din noul sezon al Superligii, după ce s-a impus cu scorul de 1-0 (0-0)  pe terenul formației Farul Constanța. Victoria coincide cu debutul pe banca tehnică a formației botoșănene a tehnicianului Liviu Ciobotariu.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Ștefan Bodișteanu în minutul 47, după o pasă de la Friday Adams. Ulterior, nouă minute mai târziu Friday Adams a fost eliminat, după o intrare dură pe glezna lui Gustavo Marins.

Farul: Buzbuchi – Sîrbu, M. Popescu, Gustavo, Cr. Ganea – Dican, Queiros, Grameni – Grigoryan, G. Iancu, V. Ciobanu. Rezerve: Ducan, Grosu, Dănuleasa, M. Balașa, A. Cocoș, Nedelcu, Casap, Vînă, Radaslavescu, Doicaru, Stoian, Rivaldinho. Antr. Gheorghe Hagi

FC Botoșani: E. Pap – Sadiku, A. Miron, Șeroni, Pavlovic – Aldair, E. David – F. Adams, Ed. Florescu, Bodișteanu – Chică Roșă. Rezerve: Kukic, A. Ciobanu, Petro, Celea, Mouaddib, Kaprof, L. Fulop, D. Ștefan, Romano, Ilas, E. Lopez. Antr. Liviu Ciobotariu

Stadion: Academia „Gheorghe Hagi”