FC Snagov- FC Botoşani 4-1

FC Botoşani a fost învinsă, miercuri după-amiază, cu scorul de 4-1,  partida disputată în deplasare împotriva echipei FC Snagov, în meciul restanţă contând pentru etapa a XVI-a, prima a returului (nedisputată din cauza îmbolnăvirii unor jucători). Echipa lui Cristi Popovici a deschis scorul în minutul 7 prin Atudorei, însă a primit ulterior patru goluri. În minutul 8, a fost egalată de Cristea, iar zece minute mai târziu V. Dinu I era 2-1. Până la pauză a mai înscris V. Dinu II în minutul 36. În partea a doua a jocului, FC Botoşani a mai primit un gol în minutul 83, prin Hâncă.

Florin Acsinte şi Marius Matei au fost eliminaţi după ce au primit cartonaşe galbene, ambii pentru faulturi dure.

Aceasta este cea de-a doua înfrângere din retur, după jocul pierdut sâmbătă, cu 2-1, în faţa Farului Constanţa, pe Stadionul Municipal din Botoşani