Unic Piatra Neamt- Pro Volei Botosani 3-1

Voleibalistele de la Pro Volei Botosani au pierdut, sambata seara, cu scorul de 3-1, partida sustinuta in deplasare, la Piatra Neamt, in fata echipei locale Unic. Botosanencele antrenate de Berthold Vasuica au pierdut primul set, cu 25- 17, au revenit in setul al doilea, pe care l-au cistigat cu 25-20, insa au picat in seturile decizive, pierzindu-le cu 25-21 si 25-17.

In urma acestui joc, Pro Volei este pe lolcul 7, cu 23 de puncte, fiind devansata de CSM Tirgu Mures (locul 5), care are 25 de puncte, si CSM Lugoj (locul 6), cu 24 de puncte.

Iata si celelalte meciuri ale etapei: U Cluj- Stiinta Bacau 0-3, SCMU Craiova- CSV 2004 Tomis Constanta 0-3, Dinamo Romprest Bucuresti- CSM Lugoj 3-0, CSM Sibiu- CSM Bucuresti 3-0. CSM Tirgu Mures sta.