Doliu în media botoșăneană. Un om de televiziune s-a stins din viață. „Era un om bun și un profesionist desăvârșit”

Este doliu în mass-media botoșăneană, după ce Silviu Anușca s-a stins din viață. Fost director tehnic la Tele M Botoșani, Tick, cum îi spuneau apropiații, a murit, duminică, la vârsta de 49 de ani.

Silviu a studiat tehnicile cinematografice la București, dar a preferat să se întoarcă la Botoșani să lucreze. S-a angajat la televiziunea locală, a filmat la nenumărate nunți, a lucrat în vânzări la mai multe companii agricole, aviatice și de asigurări, iar ulterior s-a angajat la Tele M, unde a devenit director tehnic.

Născut pe 7 februarie 1976, Tick a făcut Facultatea de Matematică-Informatică „Spiru Haret“, Bucureşti, a fost căsătorit și a lăsat în urmă doi copii, o fată și un băiat.

„Am lucrat cu el ani buni. Era un om vesel, cald, avea mereu idei și era sociabil. Din păcate, în ultimii ani viața l-a făcut să își piardă din veselia care îl înconjura mereu. Cred că toți cei care l-au cunoscut pot spune că era un om bun și mai ales un profesionist desăvârșit”, spune o fostă colegă de-a acestuia.

Redacția BotosaniNews transmite sincere condoleanțe familiei acestuia. Dumnezeu să-l odihnească!

Urmareste-ne pe Google News

 

One thought on “Doliu în media botoșăneană. Un om de televiziune s-a stins din viață. „Era un om bun și un profesionist desăvârșit”

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *