FC Botoșani, învinsă din nou în Superligă! Echipa lui Ciobotariu a pierdut pe teren propriu în fața U Cluj

FC Botoșani a fost învinsă din nou în Superligă. Echipa lui Liviu Ciobotariu a pierdut, luni seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-1), în fața formației U Cluj, în etapa a 14- a campionatului.

Bodișteanu a deschis scorul pentru botoșăneni în minutul 4, însă Cristea a egalat înainte de pauză, în minutul 45. Golul victoriei clujene a fost marcat de Miranyan, în minutul 88.

În minutul 79, FC Botoșani a rămas în inferioritate numerică, ca urmare a eliminării lui Friday Adams, care și-a faultat dur un adversar.

Echipele de start:

FC Botoșani: Anestis – Diez, Sadiku, Miron, Pavlovic – Aldair, Francisco Junior – Friday, Ongenda, Bodișteanu – Fulop. Rezerve: E. Pap, D. Gabriel, Kaprof, E. Lopez, Matricardi, Z. Mitrov, Mouaddib, Pănoiu, Petro, Șeroni, Țigănașu. Antr. Liviu Ciobotariu

U Cluj: Gertmonas – Boboc, Masoero, I. Cristea, Chipciu – Simion, Bic, Ov. Popescu, Berto – Thiam, Blănuță
Rezerve: Gorcea, Bota, Codrea, Lasure, Miranyan, Mitrea, Nistor, Oaidă, Oancea, Rață, A. Ștefan, Tchassem. Antr. Ioan Ovidiu Sabău