FC Botoșani, meci chinuit cu Gloria Buzău. Echipa lui Ciobotariu nu a putut învinge ultima clasată

FC Botoșani a făcut un meci chinuit cu Gloria Buzău. Echipa lui Liviu Ciobotariu nu a putut trece de ultima clasată și a terminat la egalitate 3-3 (0-1) cu buzoienii.

Budescu a deschis scorul în minutul 40, printr-un șut – centrare, iar Mouaddib a egalat în minutul 69. Aldair Ferreira a înscris cel mai frumos gol al Superligii în minutul 74, trimițând în poartă din cercul de la mijlocul terenului.

Ulterior, Matricardi și-a dat autogol în minutul 80, trimițând cu capul în poartă o centrare a lui Budescu.

Ongenda duce Botoșaniul în avantaj în minutul 89, dar Ișfan egalează în minutul 90.

FC Botoșani: Pap – Salomon, Miron, Matricardi – Adams, Ferreira, Florescu, Bodișteanu, Țigănașu – Kaprof, Lopez. Rezerve: Ciobanu, Petro, Sadiku, Șeroni, Pavlovic, David, Mouaddib, Da Silva Junior, Mitrov, Pănoiu, Chica Roșa, Ongenda Antr. Liviu Ciobotariu

Gloria Buzău: Lazăr – Scheda, Turda, Cestor, Dumitrașcu – Albu, Akhmatov, Tavares – Jipa, Matos, Budescu. Rezerve: Greab, Pîrvulescu, Lovric, Dobrosavlevici, Grosu, Călin, Canadija, Tescan, Dumitru, Ișfan, Stan. Antr. Eugen Neagoe

Arbitru: Radu Petrescu