Meci de Liga 3 la Dorohoi! Gazdele au bătut la scor pe Şoimii Gura Humorului

Gloria Ultra Dorohoi a învins, sâmbătă, cu scorul de 6-1, pe Şoimii Gura Humorului, într-un meci contând pentru etapa a doua a Ligii a III-a, primul de pe teren propriu.

Dorohoienii au deschis scorul în minutul 16, prin Eduard Săvoia, din 11 metri. De altfel, acesta este primul gol al dorohoienilor din noul sezon, în condiţiile în care în prima etapă au făcut 0-0 la Șomuj Fălticeni.

Mihălciuc a dus scorul la 2-0, în minutul 22, în urma unui contraatac, pe partea stângă. Tot un contaraatac a făcut ca scorul să se facă 3-0, în minutul 32, marcator fiind Nana Gabby.

Până la pauză a mai înscris Adrian Răuţu (în minutul 38), astfel primele 45 de minute s-au închiat cu 4-0.

După pauză, Alexandru Ciuştea a dus scorul la 5-0 (min. 55), iar Ştefan Dascălu l-a majorat la 6-0 (min. 76).

Gabriel Hopulele a reuşit să înscrie golul de onoare şi să reducă din diferenţă în minutul 80.