Cupa satelor comunei Mihai Eminescu la fotbal, câştigată de jucătorii din Cerviceşti

La cea de-a 8-a ediţie a Cupei satelor Mihai Eminescu la fotbal au participat 6 echipe de fotbal care au reprezentat satele comunei Mihai Eminescu. Competiţia a avut loc, duminică, pe stadionul din Ipoteşti. Cei de la Cerviceşti au câştigat cupa pentru a treia oară consecutiv. Pe lângă aceasta, jucătorii au obţinut şi un premiu în valoare de 1000 de lei. Pe locul doi s-a clasat Cătămărăşti Deal, iar pe locul al treilea, Ipoteşti.

Potrivit primarului comunei Mihai Eminescu, Verginel Gireadă, evenimentul a avut ca scop sporirea interesului localnicilor pentru sport.
Echipele care au concurat au reprezentat localităţile Cerviceşti, Cătămărăşti Deal, Cătămărăşti Vale, Stânceşti, Ipoteşti şi Cucorăni.