Willy Bacau- Ecologistul Luceafarul Mihai Eminescu 3-1 (1-0)

Ecologistul Luceafarul Mihai Eminescu a pierdut, vineri dupa amiaza, cu scorul de 3-1 (1-0) partida sustinuta in deplasare, la Bacau, impotriva formatiei locale Willy, din etapa a sasea a seriei I din Liga a treia. Singurul gol al formatiei lui Catalin Chirila a fost marcat de Porfireanu in minutul 62. Pentru bacauani au inscris Dornescu in minutul 15, Pitaru- 50 si Ghiviziu, care, in ultimul minut de joc a inscris in propria poarta. Dupa sase jocuri, Echipa din Ipotesti are cinci puncte

Ecologistul Luceafarul: Mihai – Paiu, Leonte, Antonescu, Ciornea – Stefan, Ghiviziu, Vatavu, M. Vasilachi – Jigailov, Porfireanu. Antrenor Catalin Chirila. Au mai jucat Otrocol, Sava, Oniciuc si I. Vasilachi.