Premii pentru seminaristii botosaneni obtinute la concursuri de cultura si sport

Elevii de la Seminarul Teologic Botosani au obtinut mai multe premii la concursuri de cultura, respectiv de sport. La Festivalul de Interpretare a Cintecului si Dansului Popular Moldovenesc "Dorule Floare de Roua", Seminarul Teologic Liceal Ortodox "Sf. Gheorghe" a obţinut PREMIUL I la concursul intre licee. De asemenea: Grupul Vocal de Băieţi "Doruleţul" a obţinut LOCUL I; Grupul Vocal de Fete "Doruleţul" a obţinut LOCUL al III-lea. La Secţiunea Solist Vocal elevul Dornescu Adrian, din clasa a XI-a A a obţinut LOCUL I, iar la secţiunea Solist Vocal elevul Agavriloaiei Dănuţ , din clasa a X-a a obţinut LOCUL II. De asemenea, elevul Agavriloaiei Dănuţ din clasa a X-a, a participat la Campionatul Naţional Individual de Cadeţi-Lupte Greco-Romane, desfăşurat la Bacău in perioada 4-6 aprilie 2008 unde a obţinut medalia de bronz.