Juventus Bucureşti- FC Botoşani 0-2

juventus fc botosaniFC Botoşani a câştigat cu 2-0 partida disputată în deplasare în compania formaţiei Juventus Bucureşti. Meciul a fost unul modest făcut de ambele echipe, primul gol fiind la singura minge pe poartă în prima repriză.

like facebookBuş a fost marcatorul în minutul 31, iar Roman a majorat diferenţa în minutul 77.

final de meci

min.87 ocazie dublă pentru gadze. Ţâră şi Măzărache nimeresc bara în aceeaşi fază

min.83 Mihăiescu primeşte cartonaşul galben

min.77 GOOL FC Botoşani. Moruţan combină cu Roman şi cel de-al doilea majorează scorul

min.76 ocazie mare pentru botoşăneni. Roman şi Moruţan se încurcă în faţa porţii adverse

min.74 schimbare la Juventus. Marian Daniel Stoenac îi ia locul lui Alexandru Florian Zaharia

min.73 prima ocazie pentru gazde. Măzărache pătrunde de unul singur în careul advers, însă şutează din unghi pe lângă poartă

min.68 schimbare la FC Botoşani. Iese Bordeianu şi intră Rodriguez

min.53 schimbare şi la oaspeţi. Tiberiu Andrei Serediuc îi ia locul lui Daniel Popa.

min.45 schimbare la gazde. Ciprian Petre intră în locul lui Nika Dzalamidze.

final de repriză

min.31 GOOOL FC Botoşani. Buş deschide scorul, după ce reia în plasă, cu capul, o centrare a lui Unguruşan