FC Botoșani- CFR Cluj 1-1 (1-1)

fc botosani - cfr cluj FC Botoșani a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-1), în partida disputată, luni seară, contra CFR Cluj, în prima etapă a Ligii 1, sezonul 2017/ 2018.

Scorul a fost deschis în minutul 10 de Hoban, iar în minutul 31 Burcă a egalat printr-o lovitură de cap.

Meciul s-a disputat pe Stadionul Municipal, în fața a aproximativ 5.000 de spectatori.

min. 90+1 cartonaș galben pentru Cucu pentru un fault la Culio

min. 88 Buș șutează puternic din careu, însă portarul clujean respinge în corner

min. 86 cartonaș galben pentru Culio pentru un fault asupra lui Bordeianu

min. 84 dublă schimbare la FC Botoșani. Ies Popa și Golofca și intră Ciaccheri și Serediuc

min. 78 cartonaș galben pentru Ungurușan, pentru un fault asupra lui Camorra

min. 76 ocazie pentru FC Botoșani. Popa șterge mingea cu capul dintr-o centrare de pe dreapta, iar balonul se scurge pe lângă bară

min. 75 schimbare la CFR. Iese Deac și intră Coman

min. 73 schimbare la FC Botoșani. Iese Moruțan și intră Fulop

min. 73 cartonaș roșu pentru Omrani. Atacantul CFR este eliminat după o simulare de fault în careu, pentru care a văzut al doilea galben

min. 62 schimbare la CFR. Iese Bokila și intră Nistor

min. 53 cartonaș galben pentru Omrani pentru un fault dur la Bordeianu

min. 46 schimbare la CFR. Iese Păun și intră Nouvier

min. 45 Deac a pătruns în careu şi a şutat pe lângă poartă dintre trei fundaşi botoşăneni

min. 36 Moruţan şutează din afara careului, iar portarul Vâtcă respinge în out peste poartă

fc botosani - cfr cluj 1-1min. 31 GOOOL FC Botoşani înscris printr-o lovitură de cap al lui Burcă, în urma unui corner

minş. 30 FC Botoşani are un penalty după un henţ în careu al lui Hoban, însă arbitrul refuză să îl acorde

min. 29 prima ocazie mai serioasă pentru FC Botoşani. Golofca lutează în spatele unui adversar şi se duce pe lângă poartă

min. 27 Miron respinge in extremis din faţa lui Omrani, care, dacă ar fi primit, ar fi rămas singur cu portarul botoşănean

min. 13 cartonaş galben Deac pentru un fault asupra lui Daniel Popa

min. 10 GOL CFR Cluj. Hoban înscrie din careu, printre picioarele lui Cobrea, în urma unor gafe ale fundașilor botoșăneni