Vineri 31 Octombrie 2014, Actualizat 7:42 pm

Vezi ierarhia mediilor la admiterea în liceu

Eleva care a obţinut nota maximă la evaluarea naţională, respectiv Alexandra Buchi, de la Colegiul Naţional “Mihai Eminescu” are cea mai mare medie de admitere.

Potrivit datelor preluate de la Inspectoratul Şcolar Judeţean, aceasta este prima pe listă la admitere şi are media 9,99. Alexandra Buchi a avut 10 la testele naţionale şi media 9,98 cea de absolvire a gimnaziului.

La polul opus, se situează o elevă din Nicşeni care are o medie de admitere 3,89.

BotosaniNews va prezinta lista completa a tuturor candidatilor pentru un loc in liceele din Botosani:

Ierarhia mediilor la admiterea în liceu- locurile 1001- 2000

Ierarhia mediilor la admiterea în liceu- locurile 2001- 3000

Ierarhia mediilor la admiterea în liceu- locurile 3001- 4000

Ierarhia mediilor la admiterea în liceu- locurile 4.001- 5.477

nr nume scoala media V-VIII media EN media Admitere
1 BUCHI S. ALEXANDRA-GEORGIANA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,98 10 9,99
2 POPOVENIUC V. MIRCEA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 10 9,92 9,96
3 SOLOGON I. GIULIA-DUMITRITA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,94 9,9 9,92
4 CIUCALAU-GROZA L. EDUARD SCOALA CU CLASELE I-VIII VLASINESTI 9,9 9,95 9,92
5 RADUTAC I. ELENA-BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,85 9,97 9,91
6 GHERASIM V. MARIUS IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,97 9,85 9,91
7 UNGUREANU C. MIRUNA-IOANA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,96 9,85 9,9
8 SPOSIB T. TEODOR-ALEXANDRU COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,98 9,82 9,9
9 TOMA G. FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 10 9,8 9,9
10 TUCULEANU V. GEORGEANA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 10 9,8 9,9
11 BADILITA P. ANA MARIA COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,97 9,82 9,89
12 TINCU O. CATERINA-ELENA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,96 9,82 9,89
13 BREHUESCU P. ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 10 9,77 9,88
14 BALAU C. ELISA-REBECCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,99 9,75 9,87
15 ANDRIAN C. ROXANA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 10 9,75 9,87
16 LUNGU A. ELENA-CORINA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,83 9,9 9,86
17 ALEXA C. EMILIA-THEODORA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 10 9,72 9,86
18 FRATILA L. RALUCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,88 9,82 9,85
19 BEJENARIU M. VLAD SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,91 9,8 9,85
20 BALANIUC G. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 9,98 9,72 9,85
21 SADURSCHI C. ANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,91 9,77 9,84
22 COZMA C. DIANA-GEORGIANA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,97 9,72 9,84
23 ZVORISTEANU O. ALEXANDRA-IOANA GRUP SCOLAR DARABANI 9,94 9,75 9,84
24 BALTA C. BIANCA-EMANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HUDESTI 9,93 9,75 9,84
25 HARABULA S. DIANA-RALUCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBA 9,96 9,7 9,83
26 ALUPOAEI C. PAULA-LORENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBA 9,95 9,72 9,83
27 STOIAN L. IOANA-SABINA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 10 9,67 9,83
28 TARAS I. ANDREI-VASILE SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 9,9 9,77 9,83
29 BOGDAN G. FLAVIA GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 10 9,65 9,82
30 PRAHOVEANU D. MARIA IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 10 9,65 9,82
31 ANICULAESEI G. ANAMARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 10 9,65 9,82
32 DAVID I. SMARANDITA GRUP SCOLAR DARABANI 10 9,62 9,81
33 COZMINSCHI E. SABINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,95 9,67 9,81
34 LEFTER G. ADINA GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,98 9,65 9,81
35 COJOCARIU C. RAZVAN IONUT COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,88 9,75 9,81
36 HARASIM D. IULIA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,97 9,65 9,81
37 GAGUS C. RALUCA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,98 9,62 9,8
38 MECHIS I. FLORENTINA-MARINA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,98 9,62 9,8
39 MIGHIU E. CLAUDIA-MIHAELA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,98 9,6 9,79
40 MANOLIU V. DIANA REMINA SCOALA CU CLASELE I-VIII STANCESTI 9,93 9,65 9,79
41 CIRIMPEI A. ANA MARIA GRUP SCOLAR COTUSCA 9,94 9,62 9,78
42 FECIORU M. NICOLETA CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,92 9,65 9,78
43 FULGA D. SERGIU SEBASTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DOROHOI 10 9,57 9,78
44 ZAHARIA G. ADELINA RALUCA GRUP SCOLAR COTUSCA 9,92 9,62 9,77
45 ABUZILOAE L. ANDREEA GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 9,84 9,7 9,77
46 GOSU V. STEFANIA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBA 9,96 9,57 9,76
47 BARBACARIU D. OANA CASSANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,96 9,55 9,75
48 CIMPOIES V. MADALINA GRUP SCOLAR COTUSCA 9,95 9,55 9,75
49 BADRAGAN I. BOGDAN-GEORGE COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,8 9,7 9,75
50 BRESUG I. MALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LUNCA 9,9 9,6 9,75
51 AFRASINEI D. DORINELA-CLAUDIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,98 9,52 9,75
52 POPOVICI C. MARA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 10 9,5 9,75
53 CLIPA D. STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 10 9,5 9,75
54 LUCA C. EDWARD ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 10 9,5 9,75
55 STOLERIU V. RAZVAN CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,84 9,65 9,74
56 CIORNEI D. MADALINA DUMITRITA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI 9,71 9,77 9,74
57 HUTU A. DANA SCOALA CU CLASELE I-VIII STANCESTI 9,96 9,52 9,74
58 PINTILEI G. VALENTIN CEZAR SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,84 9,62 9,73
59 ARAMA D. ELISABETH-CLAUDIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,88 9,57 9,72
60 DAVID S. ALEXANDRA IULIA SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 10 9,45 9,72
61 CHITAC C. ANDREI-FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII VATRA HUDESTI 9,82 9,62 9,72
62 CABA V. BOGDAN VASILE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,98 9,47 9,72
63 VICOL C. XIMENA SCOALA CU CLASELE I-VIII VATRA HUDESTI 9,96 9,47 9,71
64 MARCU V. TUDOR SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,93 9,5 9,71
65 MAXINIUC D. DIANA GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 9,93 9,47 9,7
66 IOSUB D. DANIEL-ALIN COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,86 9,55 9,7
67 VASILACHI C. LAURA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 10 9,4 9,7
68 PETRARU V. LARISA CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,94 9,47 9,7
69 FILIP V. DELIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,91 9,5 9,7
70 CAZACU M. CLAUDIA IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 9,95 9,45 9,7
71 FROICU V. OCTAVIAN-TEODOR SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,88 9,52 9,7
72 ALEXA M. ELENA-SABINA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,67 9,72 9,69
73 IACOB V. ELENA ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,83 9,55 9,69
74 ALUPOAIE C. ELENA-DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,99 9,4 9,69
75 CIOBANU G. SABINA GEORGELA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 9,98 9,4 9,69
76 VASILACHI M. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 9,93 9,45 9,69
77 MURARIU S. ALEXANDRU-CRISTIAN COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,96 9,42 9,69
78 PALADI C. MARTA SCOALA CU CLASELE I-VIII UNTENI 9,88 9,5 9,69
79 SANDU M. STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,97 9,42 9,69
80 PATATU D. MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARAFINESTI 9,91 9,45 9,68
81 MAXIM G. CATALINA-OANA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,95 9,42 9,68
82 MUNTEANU I. ELENA RALUCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,94 9,42 9,68
83 NANEA G. GEORGIANA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,99 9,37 9,68
84 DASCALESCU A. CEZAR SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 IACOBENI 10 9,37 9,68
85 MITITELU T. EDUARD-TATIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,92 9,45 9,68
86 LEON C. CATALINA MAGDALENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,73 9,62 9,67
87 CRETU C. LAURENTIU SEBASTIAN COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,62 9,72 9,67
88 OSTAFE D. DANA GIORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,98 9,37 9,67
89 LUPUSORU C. LARISA SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 9,99 9,35 9,67
90 BERESTEANU V. FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,47 9,85 9,66
91 MORUZ G. MATEI-CONSTANTIN COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,82 9,5 9,66
92 CHIORESCU D. SANZIANA IOANA GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 9,95 9,37 9,66
93 ILIE V. DIANA – ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,85 9,47 9,66
94 AGACHI R. COSMIN ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,91 9,42 9,66
95 GRIGOREAN M. ERIN-MANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,95 9,37 9,66
96 PUSCASU I. ELA-ANDRADA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,75 9,55 9,65
97 DOHOTARIU L. VLAD ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,73 9,57 9,65
98 IGNAT M. SIMONA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,61 9,67 9,64
99 IZDRUI C. OANA GIORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2  DARABANI 9,99 9,3 9,64
100 GHIDUS A. ROXANA COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,78 9,5 9,64
101 MACSIM P. BENEAMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII STANCESTI 9,72 9,57 9,64
102 AURSULESEI C. ECATERINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,77 9,52 9,64
103 ILAS F. ALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI 9,76 9,5 9,63
104 ABACIOAIEI I. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9,84 9,42 9,63
105 APOPEI A. OLIVIA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,74 9,52 9,63
106 PAVAL R. ANDREEA-OANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 10 9,27 9,63
107 TURCU C. LUCIAN-ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 10 9,27 9,63
108 NICULI I. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,97 9,3 9,63
109 BARANCEANU P. SERBAN GRUP SCOLAR DARABANI 9,95 9,32 9,63
110 NISTOR I. ROXANA IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 4 DOROHOI 9,95 9,3 9,62
111 CIUBOTARIU G. GEORGIANA DIANA COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,53 9,72 9,62
112 IOSUB F. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,92 9,32 9,62
113 BALMOS V. GEORGE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,79 9,45 9,62
114 TANASA V. MARIA DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 IACOBENI 10 9,22 9,61
115 ANDREOIU F. RUXANDRA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,81 9,42 9,61
116 NEGURA D. OLIVIA IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,9 9,32 9,61
117 HODOROGEA D. BIANCA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,73 9,5 9,61
118 MIHAI S. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,88 9,35 9,61
119 CIUBOTARIU M. GABRIEL GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 9,92 9,3 9,61
120 GANEA M. GEANINA-NICULINA SCOALA CU CLASELE I-VIII SOCRUJENI 9,93 9,3 9,61
121 CSAKI M. AMANDA-GEORGIANA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 10 9,2 9,6
122 MAFTEI C. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 10 9,2 9,6
123 DIACONITA V. TAMARA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,99 9,22 9,6
124 TUCALIUC V. BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,83 9,37 9,6
125 EPURAS O. CODRIN-IONUT LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,95 9,25 9,6
126 PUIU C. ROXANA-EMANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,78 9,42 9,6
127 CORMAN G. ROBERT MARIAN SCOALA DE ARTE SI MESERII PLOPENII MARI 9,61 9,6 9,6
128 CIUBOTARIU M. MIHAELA GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 9,96 9,25 9,6
129 PISLARIU C. GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LUNCA 9,89 9,32 9,6
130 BOTEZ C. CEZAR COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,84 9,37 9,6
131 BETIANU T. ALEXANDRU RAZVAN SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 9,96 9,25 9,6
132 STEFAN G. MIRELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,87 9,32 9,59
133 INCIUC V. ANDREEA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,97 9,22 9,59
134 CONSTANTINOVICI C. MARIA-ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HUDESTI 9,91 9,27 9,59
135 AUNGURENCI I. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,74 9,45 9,59
136 BEJINARU M. DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,96 9,22 9,59
137 MATU I. SABINA-IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBA 9,89 9,27 9,58
138 CORJAUCEANU A. CLAUDIA ANASTASIA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 10 9,17 9,58
139 GIRIADA S. PAULA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,71 9,45 9,58
140 ZIZA C. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,96 9,2 9,58
141 DONTU V. CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,84 9,32 9,58
142 MIHALCIUC D. RALUCA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 9,8 9,37 9,58
143 BARARIU P. CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU 9,97 9,2 9,58
144 NICORICI C. IULIA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 10 9,17 9,58
145 ANGHELACHE I. DIANA-ISABELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,8 9,35 9,57
146 LAZARUC C. TUDOR-ILIE LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,94 9,2 9,57
147 BRUMA C. CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,88 9,27 9,57
148 ATASIE C. DIANA-MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,83 9,3 9,56
149 COZMA A. ALEXANDRA-ADINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,73 9,4 9,56
150 AXINTE C. DIANA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,78 9,35 9,56
151 CHINDRUS I. CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,73 9,4 9,56
152 NEGHIUC V. OVIDIU-TIBERIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HUDESTI 9,75 9,37 9,56
153 DOHOTARIU B. OANA MIOARA SCOALA CU CLASELE I-VIII IONASENI VIRFU CIMPULUI 9,96 9,17 9,56
154 PADURARIU G. ANAMARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,79 9,32 9,55
155 ARNAUTU F. ALEXANDRU COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,74 9,37 9,55
156 GALAN F. ALEXANDRA-IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,71 9,4 9,55
157 LUCAS T. IONUT SERBAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 VIRFU CIMPULUI 9,78 9,32 9,55
158 FLOREA A. ALEXANDRA-ELENA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,87 9,22 9,54
159 CRUT D. DIANA DIAMERA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 9,56 9,52 9,54
160 MAXIM V. MARTHA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,67 9,42 9,54
161 APOPEI A. IRINA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,76 9,32 9,54
162 VACAREANU V. STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,71 9,37 9,54
163 SOFIAN G. GEORGE ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII IONASENI VIRFU CIMPULUI 9,81 9,27 9,54
164 DORNEANU C. IULIANA BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,93 9,15 9,54
165 CRETU P. OANA-PAULA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,89 9,17 9,53
166 ABALASEI V. BIANCA-LARISA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,76 9,3 9,53
167 PASARE D. VICTOR VASILE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,76 9,3 9,53
168 SOPTICA C. CATERINA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,75 9,32 9,53
169 POPA P. ANDRA-PAULA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,99 9,05 9,52
170 BALAUCA C. IOAN ALEXANDRU COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,47 9,57 9,52
171 CIUBOTARIU L. SABINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,75 9,3 9,52
172 PASCAL J. CEZAR PETRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,8 9,25 9,52
173 HORICEANU C. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,6 9,45 9,52
174 PANTIRU V. IRINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,87 9,17 9,52
175 COCIORVA C. ANDREI ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,98 9,07 9,52
176 VATAMANU V. AMELIA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,91 9,12 9,51
177 SAVOAIA V. VLAD IONUT GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 9,8 9,22 9,51
178 BADARAU G. IOANA BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,78 9,25 9,51
179 DROCHIOI S. IONUT VLAD SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,83 9,2 9,51
180 ACATRINEI D. ARINA LORENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,9 9,12 9,51
181 BEJINARIU G. ALEXANDRU COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,55 9,47 9,51
182 MARTINIUC F. BIANCA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9,93 9,1 9,51
183 SIMIONESEI I. EMANUELA-ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 OROFTIANA 9,91 9,12 9,51
184 GROSU M. GEORGE DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 9,97 9,05 9,51
185 SAVIUC V. OANA GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,76 9,25 9,5
186 VORNICEANU C. IOANA DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII UNTENI 9,8 9,2 9,5
187 POSTEUCA L. ALEXANDRA-DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,81 9,2 9,5
188 COJOCARIU V. GELU VALERICA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 9,63 9,37 9,5
189 AGAVRILOAE V. MADALINA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,63 9,37 9,5
190 IPSER H. SABINE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,73 9,27 9,5
191 TABURZAN I. CARMEN-PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII GORBANESTI 9,8 9,2 9,5
192 MIRAUTA I. LAURA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBA 9,86 9,15 9,5
193 ABALASEI V. DAVID SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,91 9,1 9,5
194 POPESCU G. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DINGENI 9,68 9,3 9,49
195 BIRSAN D. SINZIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII DOBIRCENI 9,73 9,25 9,49
196 APASCARITEI D. ELISA BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,72 9,27 9,49
197 ZIGMAN D. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,61 9,37 9,49
198 CIOBANU V. LAVINIA-PETRONELA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,91 9,07 9,49
199 SIMION I. GEORGE-VLAD COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,69 9,3 9,49
200 CHELARIU C. ALINA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTINESTI 9,86 9,12 9,49
201 PATACHI D. PAULA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,99 9 9,49
202 NECHIFOR R. ANDREI COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,63 9,35 9,49
203 HURMUZ L. MIRUNA-ESMERALDA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,86 9,12 9,49
204 OLARIU T. IOANA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,91 9,05 9,48
205 SINCU E. ALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,92 9,05 9,48
206 CALOTA A. LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,76 9,2 9,48
207 LEANCA I. IUSTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII LISNA 9,94 9,02 9,48
208 DAMIAN C. IONUT-RAZVAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,57 9,4 9,48
209 SADOVEI M. GEORGE-RADU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,69 9,27 9,48
210 ONICIUC C. IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,75 9,22 9,48
211 IACOBITA F. GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,8 9,17 9,48
212 CARAMIDARIU V. SORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 9,66 9,3 9,48
213 SAUCA C. DIANA ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII CODRENI 9,95 9,02 9,48
214 CRETU S. EMANUEL-IOAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,54 9,42 9,48
215 TOMA P. DENIS ALEXANDRU SCOALA DE ARTE SI MESERII TODIRENI 9,74 9,22 9,48
216 ROHOZNEANU C. MIHAI-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,86 9,1 9,48
217 JALBA C. DIANA-ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,84 9,12 9,48
218 PATRAUTANU P. EMANUEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,84 9,12 9,48
219 GRIGORE P. IRINA-SMARANDA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,73 9,22 9,47
220 ONOFREI C. ALEXANDRA-IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,79 9,15 9,47
221 BESLIU V. NADIA SCOALA CU CLASELE I-VIII CODRENI 9,94 9 9,47
222 BAETU C. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,73 9,22 9,47
223 BURLACU I. CODRIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,88 9,05 9,46
224 BALAN L. GRETA-LAURA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,66 9,27 9,46
225 DRON D. GEORGE LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,65 9,27 9,46
226 BUCSINESCU T. MARA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,68 9,25 9,46
227 CONDREA D. INGRID ABIGAIL SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 9,97 8,95 9,46
228 LETOS D. STEFAN-OCTAVIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,83 9,1 9,46
229 DOROHOI -. IOANA-LIVIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,6 9,32 9,46
230 UNGUREANU D. MADALINA GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 VORNICENI 9,95 8,97 9,46
231 OSTAFI D. RAZVAN ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTINESTI 9,7 9,22 9,46
232 CIUBOTARIU D. ADINA SIMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 9,65 9,25 9,45
233 ION F. RAMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,91 9 9,45
234 ROPOTA I. BIANCA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 9,99 8,92 9,45
235 MIRON I. LAURA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,54 9,37 9,45
236 SOROHAN G. STEFANA-IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,71 9,2 9,45
237 COVALIU E. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 9,63 9,27 9,45
238 GAVRILUTA D. CODRINA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,91 9 9,45
239 FECIORU C. ALEXANDRA-MARIA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,8 9,1 9,45
240 PALADE I. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,95 8,95 9,45
241 MIHALCU T. ANDREI-MIRCEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HUDESTI 9,78 9,12 9,45
242 SERBAN D. DORINA SCOALA CU CLASELE I-VIII SOCRUJENI 9,78 9,12 9,45
243 RUSU I. LAURA SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 9,95 8,95 9,45
244 MATEIUC D. ALEXANDRA-GABRIELA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,63 9,25 9,44
245 ICHIM D. DIANA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,77 9,12 9,44
246 UNGUREANU V. MADALINA BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,87 9,02 9,44
247 GANIA L. VLAD-CRISTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,41 9,47 9,44
248 SIMION C. TUDOR COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,49 9,4 9,44
249 VITEL G. BIANCA-LOREDANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,91 8,97 9,44
250 CHESE R. RADU MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTINESTI 9,61 9,27 9,44
251 BABEI P. MARIUS ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI 9,38 9,5 9,44
252 PINTILIE E. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII LISNA 9,92 8,97 9,44
253 IONITE F. COSMIN-ANDREI COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,67 9,22 9,44
254 MUHA C. ECATERINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,92 8,97 9,44
255 COLTUNEAC L. ALEXANDRU EMANUEL CRISTIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,69 9,17 9,43
256 PALAGHIU M. MIHNEA-CIPRIAN COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,75 9,12 9,43
257 MARCU S. NARCISA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 9,86 9 9,43
258 ONOFREI C. CODRINA LUCIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,71 9,15 9,43
259 PASCARIU C. CODRIN ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,65 9,22 9,43
260 GRIGORUT N. IOANA-MADALINA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,96 8,9 9,43
261 RAUS M. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,65 9,22 9,43
262 ROTARU V. TEODOR – LAUR SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,75 9,12 9,43
263 PATRAS D. LUCIAN DORU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,57 9,27 9,42
264 LERCA F. IOANA-FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BALUSENI 9,97 8,87 9,42
265 SOLTUZU J. ROXANA GEANINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DOROHOI 9,77 9,07 9,42
266 GAVRIL I. DIANA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,52 9,32 9,42
267 AIOANE D. FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,95 8,9 9,42
268 CALANCEA P. EDUARD IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 VORNICENI 9,89 8,95 9,42
269 CURCA C. GEORGE LUCIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 VORNICENI 9,87 8,97 9,42
270 DUTCOVSCHI S. COSMINA STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,76 9,07 9,41
271 VATAMANESCU D. FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,87 8,95 9,41
272 ZAHARIA C. SEBASTIAN-COSMIN LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,76 9,07 9,41
273 HRIMIUC P. ANTONIA IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII BAJURA DARABANI 9,88 8,95 9,41
274 DAMASCHIN A. BOGDAN VALENTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,65 9,17 9,41
275 BERBUNSCHI C. VLADUT-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 FLAMINZI 9,95 8,87 9,41
276 SANDRU V. LENUS BEATRICE SCOALA CU CLASELE I-VIII “GH. HAZGAN” VF. CAMPULUI 9,84 8,97 9,4
277 CRAMA R. BIANCA GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI 9,3 9,5 9,4
278 MITITELU D. IOANA CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,66 9,15 9,4
279 AFLOAREI D. ALEXANDRU LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,66 9,15 9,4
280 PATRASCU A. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,55 9,25 9,4
281 AGAVRILOAE C. EDUARD-IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,58 9,22 9,4
282 IVASCA D. STEFAN GEORGE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 9,88 8,92 9,4
283 CARBUNE G. BIANCA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,95 8,85 9,4
284 LAZAR F. ANDRADA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 9,81 8,97 9,39
285 PASCAREANU I. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,87 8,92 9,39
286 ATITIENE S. ALEXANDRA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII VATRA HUDESTI 9,37 9,42 9,39
287 BULAT M. SMARANDA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,98 8,8 9,39
288 ENECHI C. ADINA GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,66 9,12 9,39
289 GINGA G. MIOARA CLAUDIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 9,91 8,87 9,39
290 HARABAGIU M. DAVID SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,62 9,17 9,39
291 RUSU C. IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,14 9,62 9,38
292 PINTILEI C. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI 9,86 8,9 9,38
293 ADRIAN D. ELENA-SABINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DRAXINI 9,75 9,02 9,38
294 VARTOLOMEI D. GABRIEL-ROBERT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,65 9,12 9,38
295 CRICLEVIT G. EMANUELA-LILIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII TATARASENI 10 8,77 9,38
296 TITILIUC P. COSMIN-IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,79 8,97 9,38
297 RADES D. REBECA-IONELA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,87 8,9 9,38
298 PRICOPI V. LACRAMIOARA GRUP SCOLAR DARABANI 9,74 9,02 9,38
299 DANILIUC D. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,87 8,9 9,38
300 APASCARITEI I. SEBASTIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DOROHOI 9,86 8,9 9,38
301 HONCERIU C. GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,81 8,95 9,38
302 HRIB D. ANDRA-IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,73 9,02 9,37
303 CACIUC R. MALINA MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,5 9,25 9,37
304 GHERMAN G. LAURA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,75 9 9,37
305 VASNIUC M. ROXANA IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 10 8,75 9,37
306 BARSAN I. ANDRA LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,6 9,15 9,37
307 NECHITA L. TEODORA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,68 9,07 9,37
308 COTOVANU V. FLORENTINA-MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 9,99 8,75 9,37
309 APALAGHIEI M. HORIA ADRIAN COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,52 9,22 9,37
310 COTOPOLOS V. ALEXANDRA-ANTONIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,66 9,07 9,36
311 GIREADA D. FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI 9,31 9,42 9,36
312 CHISCARI V. CARMEN-MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 “AL. I. CUZA” VORON 9,88 8,85 9,36
313 OJOG T. ANDREEA GABRIELA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 9,91 8,82 9,36
314 SEUCALIUC S. GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII  NR.1 CINDESTI 9,91 8,82 9,36
315 ROTARIU I. FLORIN-CODRUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 10 8,72 9,36
316 CARUNTU M. RAMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII FUNDU HERTII 9,97 8,75 9,36
317 PLAVITA H. EUGENIA-MARETA SCOALA CU CLASELE I-VIII GORBANESTI 9,6 9,12 9,36
318 BEJINARIU I. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII AVRAMENI 9,95 8,77 9,36
319 LUCHIAN V. DANIELA MARIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII  NR.1 CINDESTI 9,67 9,05 9,36
320 ONEA I. CECILIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 MIORCANI 9,85 8,87 9,36
321 URITU F. DIANA-ESTERA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,64 9,07 9,35
322 GROHOLSCHI V. VASILICA CLAUDIA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI 9,49 9,22 9,35
323 PINTILII D. ELENA-MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ZLATUNOAIA 9,54 9,17 9,35
324 PODARIU M. ANA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,7 9 9,35
325 SAVA M. BIANCA ANDREEA SCOALA DE ARTE SI MESERII TODIRENI 9,3 9,4 9,35
326 CIUBOTARU G. DIANA CLAUDIA COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,68 9,02 9,35
327 AXINTE C. SILVIU-COSTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LUNCA 9,75 8,95 9,35
328 TITULEAC C. FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII SOCRUJENI 9,9 8,8 9,35
329 BURLACU M. CIPRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII STRATENI 9,73 8,97 9,35
330 CRISTEI N. SABINA-ELENA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,27 9,42 9,34
331 COJOCARU D. CATALINA MARINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,74 8,95 9,34
332 BUSNOSU D. SARA REBECA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DINGENI 9,71 8,97 9,34
333 BUDURUTA T. DIANA-OANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,68 9 9,34
334 COSTIA P. DANIEL-ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,38 9,3 9,34
335 FASOLA C. ANCUTA ELIZA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,71 8,97 9,34
336 IURIEA L. OANA MARIA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 10 8,67 9,33
337 SANCARIUC G. VALENTIN-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII VICTORIA HLIPICENI 9,9 8,77 9,33
338 MULER P. BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTINESTI 9,69 8,97 9,33
339 HORBULI C. MIHNEA-GHEORGHE COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,59 9,07 9,33
340 NECULAI C. ELENA-LOREDANA SCOALA CU CLASELE I-VIII GORBANESTI 9,64 9,02 9,33
341 ROTARU L. MIHAIL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,54 9,1 9,32
342 PATACHI D. ALEXANDRA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,95 8,7 9,32
343 BULIGA M. IOANA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,67 8,97 9,32
344 MAFTEI P. MARIA VERONICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,55 9,1 9,32
345 NICHIFOREAC M. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,83 8,82 9,32
346 HONCERIU C. ALEXANDRA-STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,69 8,95 9,32
347 CHITAC C. ANDREEA-FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII VATRA HUDESTI 9,45 9,2 9,32
348 PETRAS M. MAGDA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,95 8,7 9,32
349 BUCATARIU P. ROBERT-IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 4 BOTOSANI 9,99 8,65 9,32
350 FORTOES D. DIANA-MARINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,52 9,1 9,31
351 LOGHIN M. CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 9,78 8,85 9,31
352 LABUSCA V. ANDREEA – MANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,71 8,92 9,31
353 GAFINCU F. ANDA LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,92 8,7 9,31
354 ALUNGULESA V. CALIN LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,61 9,02 9,31
355 BUZULEAC C. ANA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,72 8,9 9,31
356 VICLIUC P. IONUT GRUP SCOLAR DARABANI 9,47 9,15 9,31
357 SARGHIE I. AVRAAM-SABIN SCOALA CU CLASELE I-VIII BARANCA HUDESTI 9,72 8,9 9,31
358 CHITAC G. CIPRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,51 9,12 9,31
359 HUNCA M. IOAN SCOALA CU CLASELE I-VIII VICTORIA HLIPICENI 9,83 8,8 9,31
360 BORSAN M. ANTONELA CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,6 9 9,3
361 COLESCU L. GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,93 8,67 9,3
362 ASTEFANOAIE G. NICOLETA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9,8 8,8 9,3
363 COTIATA R. VLAD SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 9,61 9 9,3
364 DOROFTEI V. COSMIN-PAVEL SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA VORONA 9,83 8,75 9,29
365 VALATUCIANU V. IOAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,76 8,82 9,29
366 BRINZEI D. NICOLETA BIANCA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 9,59 9 9,29
367 COJOCARU F. MIHAI-COSMIN COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,23 9,35 9,29
368 APARASCA C. LEONARD GEORGE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,67 8,92 9,29
369 STIRBU D. ANA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 9,83 8,75 9,29
370 STREDIE M. DIANA ELIZABETA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,9 8,67 9,28
371 LIONTESCU G. RALUCA GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,5 9,07 9,28
372 OTROCOL M. ROBERT GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,37 9,2 9,28
373 GIUBORUNCA M. MARIA ELIZA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,91 8,65 9,28
374 CESANE S. ADRIANA – SABINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,96 8,6 9,28
375 BUDEANU M. DAVID ALEXANDRU COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,02 9,55 9,28
376 CIUCLEA L. MIRCEA-ALEXANDRU COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,55 9,02 9,28
377 LUNTRARIU D. DAVID SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA VORONA 9,76 8,8 9,28
378 IACOB C. ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,84 8,72 9,28
379 CIMPOESU G. GABRIELA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 9,57 8,97 9,27
380 CAMILAR R. OTILIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,85 8,7 9,27
381 DASCALU C. TEONA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,72 8,82 9,27
382 DINU C. ALEXANDRU-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,63 8,92 9,27
383 HAMBURDA S. GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LEORDA 9,62 8,92 9,27
384 STRIMBU E. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 9,9 8,65 9,27
385 PRISACARIU D. ILINCA-ANAMARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,84 8,7 9,27
386 HRIMIUC D. ROBERT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,63 8,92 9,27
387 COJOCARIU C. BIANCA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,78 8,77 9,27
388 CHISCARU T. IULIA LACRAMIOARA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 UNGURENI 9,77 8,77 9,27
389 STOLERU D. ANDA BIATRICE SCOALA CU CLASELE I-VIII MINDRESTI VLADENI 9,98 8,55 9,26
390 MARCU I. RAMONA-EMILIA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,87 8,65 9,26
391 CAUNEAC S. SABINA SCOALA CU CLASELE I-VIII DAN IORDACHESCU HLIPICENI 9,86 8,67 9,26
392 POPOVICI S. STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,58 8,95 9,26
393 GILBAU I. LOREDANA-LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBA 9,9 8,62 9,26
394 BOTEZATU R. ADELINA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 9,88 8,65 9,26
395 EPURE I. DIANA-COSMINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE BRANDZA” VIISOA 9,63 8,9 9,26
396 IRIMIA C. DIANA-MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DRAXINI 9,55 8,95 9,25
397 CANTEA A. ALINA MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII CODRENI 9,89 8,62 9,25
398 LANGA M. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,65 8,85 9,25
399 PUIU T. ECATERINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE POMPEIU” BROSCA 9,95 8,55 9,25
400 BUGA M. CALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI 9,55 8,95 9,25
401 GHERASIM M. MARIA-MIRABELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 DRACSANI 9,78 8,7 9,24
402 STOIAN C. IULIANA-LARISA GRUP SCOLAR DARABANI 9,08 9,4 9,24
403 SCRIPCARIU M. PERLA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,58 8,9 9,24
404 UNGUREANU D. DANIELA-MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ZLATUNOAIA 9,69 8,8 9,24
405 URSACHE I. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 VORNICENI 9,83 8,65 9,24
406 ROTARIU A. IONEL SCOALA DE ARTE SI MESERII TODIRENI 9,48 9 9,24
407 AXINTE V. CLAUDIU-GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,92 8,57 9,24
408 TITULEAC C. EUSEBIU SCOALA CU CLASELE I-VIII SOCRUJENI 9,76 8,72 9,24
409 PAVAL R. ALEXANDRA FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1  “PROF. OCTAVIAN ION 9,91 8,57 9,24
410 COJOCARIU M. DAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 9,91 8,55 9,23
411 MIHAI C. IRINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,81 8,65 9,23
412 CARAUSU I. COSMIN-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE BRANDZA” VIISOA 9,47 9 9,23
413 CONTAC I. DIANA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,52 8,95 9,23
414 HALDAN C. MADALINA-SABINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE BRANDZA” VIISOA 9,66 8,8 9,23
415 MARUSAC V. FLORIANA-MADALINA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,57 8,87 9,22
416 MAFTEI F. IULIANA-SILVIA SCOALA DE ARTE SI MESERII SULITA 9,75 8,7 9,22
417 MOSCALU G. MADALINA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,92 8,52 9,22
418 POPESCU I. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DOROHOI 9,72 8,72 9,22
419 SALCEAMU A. EDUARD SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,55 8,9 9,22
420 TEMNEANU C. ADRIAN GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 9,78 8,67 9,22
421 CHEPTANARIU I. EDUARD VENIAMIN GRUP SCOLAR COTUSCA 9,39 9,05 9,22
422 CIUBOTARIU G. IOAN-SORIN COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,27 9,15 9,21
423 SIMINICEANU M. BOGDAN NICU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,43 9 9,21
424 IRIMIA M. MIRELA GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 9,61 8,82 9,21
425 GHERMAN M. BIANCA-MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 PALTINIS 9,66 8,77 9,21
426 CUCU E. DENISA-GABRIELA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,5 8,92 9,21
427 TUCALIUC V. MIHAI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,24 9,17 9,2
428 BREHUESCU P. LILIANA-PETRONELA GRUPUL SCOLAR “STEFAN CEL MARE SI SFANT” VORONA 9,95 8,45 9,2
429 LIPCIUC V. ADINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,28 9,12 9,2
430 BURDUJOC R. LORENA LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,51 8,9 9,2
431 STEFANESCU C. DAIANA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,96 8,45 9,2
432 IONESCU C. STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,58 8,82 9,2
433 RAUTU D. ADELINA MIHAELA SCOALA DE ARTE SI MESERII TODIRENI 9,35 9,05 9,2
434 BABEI V. DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,42 8,97 9,19
435 CASAPU N. GEORGIANA-SARINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,56 8,82 9,19
436 BARCA S. ANA-MARIA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,88 8,5 9,19
437 RACNEA M. ANDRA-MANUELA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,51 8,87 9,19
438 AZAMFIREI V. EMANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,27 9,12 9,19
439 HRAPCIUC I. IOANA-NINA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,92 8,47 9,19
440 VAIPAN M. OLIVIA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,67 8,72 9,19
441 SOIMAN V. CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,37 9,02 9,19
442 SCUTARIU I. CRISTINA-ARTEMIZA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,53 8,85 9,19
443 SOROHAN I. CAMELIA SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 9,64 8,75 9,19
444 NOROC N. ANDRA-ELENA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,63 8,75 9,19
445 RAMBU V. CRISTIAN VICENTIU SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 9,91 8,45 9,18
446 PALAMARIU E. OANA PATRICIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,76 8,6 9,18
447 ANDRIAN M. RAZVAN GEORGE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,91 8,45 9,18
448 VIRSAG C. SIMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,62 8,75 9,18
449 PASCU G. DENISA-RALUCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 9,9 8,47 9,18
450 MATEI I. ADELINA IONELA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 9,66 8,7 9,18
451 ABUTNARITEI C. BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 9,86 8,5 9,18
452 VERNICEANU V. DIANA-ANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE BRANDZA” VIISOA 9,67 8,7 9,18
453 IRIMIA R. MADALINA – ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,29 9,07 9,18
454 NECULAI S. VLADUT – MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,26 9,1 9,18
455 DOCHITEI R. COSMIN ALEXANDRU GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 9,42 8,95 9,18
456 TROFIN C. ROXANA-ELENA GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 9,91 8,45 9,18
457 ROMANIUC P. GEORGE-VLADUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,26 9,1 9,18
458 BARDAN S. ALEXANDRA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,72 8,65 9,18
459 SCORTARIU I. LARISA-MONICA SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 9,57 8,8 9,18
460 BALAN I. SILVIU COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,47 8,9 9,18
461 DUPU M. LORENA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,48 8,87 9,17
462 COSTIN D. VALENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,64 8,7 9,17
463 CONSTANTIN I. DELIA-VALENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,83 8,52 9,17
464 PRICOPI I. EMANUEL SCOALA CU CLASELE I-VIII TATARASENI 9,75 8,6 9,17
465 OSTAFI D. MIRELA DANA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 9,72 8,62 9,17
466 STOICA I. ALEXANDRU COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,2 9,15 9,17
467 BRINZEI G. CLAUDIU-GABRIEL COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,12 9,22 9,17
468 CRETU G. FLAVIA-GEORGIANA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,57 8,77 9,17
469 ISTINA I. NICOLAE-COSMIN SCOALA DE ARTE SI MESERII SULITA 9,77 8,57 9,17
470 CEAHLAU G. IOAN PAUL PETRONIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 VIRFU CIMPULUI 9,59 8,75 9,17
471 URSACHI G. ROXANA – MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,75 8,6 9,17
472 ANGHELACHE M. ALINA-MANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,82 8,5 9,16
473 SALABIN R. PAULA STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DOROHOI 9,4 8,92 9,16
474 ZIH Z. BIANCA-ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DRAXINI 9,4 8,92 9,16
475 LUCA I. OLGUTA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI 9,85 8,47 9,16
476 MATEI A. LARISA GRUP SCOLAR DARABANI 9,37 8,95 9,16
477 PADURARIU A. TEONA – ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,48 8,85 9,16
478 CIUBAN G. OTILIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTINESTI 9,22 9,1 9,16
479 MUNTIANU C. RALUCA MIRABELA SCOALA CU CLASELE I-VIII STRATENI 9,68 8,65 9,16
480 TOFAN C. ANDREIA IULIA SCOALA CU CLASELE I-VIII IONASENI VIRFU CIMPULUI 9,58 8,75 9,16
481 CHIRILA C. MARIA-MIHAELA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,71 8,62 9,16
482 RAILEANU P. IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 9,66 8,67 9,16
483 COVALIU C. RAZVAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,57 8,75 9,16
484 MIHAILESCU  DASCALU O. MARCEL SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 9,4 8,92 9,16
485 HODAN I. ALEXANDRA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,98 8,32 9,15
486 COJOCARU C. CLAUDIA STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,33 8,97 9,15
487 PRISTAVU C. GEORGE LUTU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,99 8,32 9,15
488 MAZARACHI C. ANDREEA-LOREDANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,7 8,6 9,15
489 TUNSU G. EUSEBIU-MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE BRANDZA” VIISOA 9,78 8,52 9,15
490 OLTEANU I. FLAVIU BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII HILISEU-CRISAN 9,99 8,32 9,15
491 OPREA C. MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,99 8,32 9,15
492 LOGHIN M. MIHAI-FLAVIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,36 8,95 9,15
493 ZANFIRESCU A. MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 9,93 8,37 9,15
494 VERNICEANU M. ALEXANDRA DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DUMENI 9,98 8,3 9,14
495 BORDEIANU C. ADRIAN-DANIEL GRUP SCOLAR DARABANI 9,66 8,62 9,14
496 CHELARIU D. IOANA-CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 9,58 8,7 9,14
497 ANDRIES C. OANA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,66 8,62 9,14
498 STAUCEANU T. MARINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ONEAGA 9,81 8,47 9,14
499 DUHANIUC C. MARGARETA SCOALA CU CLASELE I-VIII FUNDU HERTII 9,89 8,4 9,14
500 BURCA D. EMANUEL SCOALA CU CLASELE I-VIII BREHUIESTI 9,84 8,45 9,14
501 BULUBENCHI V. SEBASTIAN DORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 9,98 8,3 9,14
502 VALENCIUC C. MARIA CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,72 8,55 9,13
503 PRISACARIU I. ANDREEA IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,76 8,5 9,13
504 TURCANU C. IUSTIN SCOALA DE ARTE SI MESERII SULITA 9,69 8,57 9,13
505 PRICOP D. RALUCA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,74 8,52 9,13
506 GRINDEI C. ISABELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,76 8,5 9,13
507 PALICIUC I. DUMITRITA-ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 9,71 8,55 9,13
508 BUTNARIU V. GEORGIANA-IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 9,71 8,55 9,13
509 ANTON C. CRISTINA-IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII LISNA 9,89 8,37 9,13
510 GORGAN R. BEATRICE ROMINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 VIRFU CIMPULUI 9,29 8,97 9,13
511 CULICA D. IULIANA-GINA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,79 8,45 9,12
512 FORIJ I. LUDOVIC-IULIU-ALEXANDRU LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,88 8,37 9,12
513 IONITA I. DELIA SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 9,5 8,75 9,12
514 PATRAS D. COSMIN TRAIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,37 8,87 9,12
515 FEDOR D. MIHAELA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII PRAJENI 9,64 8,6 9,12
516 AMARIUTEI I. SERBAN SCOALA CU CLASELE I-VIII TRUSESTI 9,85 8,4 9,12
517 CARAMAN M. MANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,56 8,67 9,11
518 BADILITA D. DRAGOS GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 9,37 8,85 9,11
519 HARBUZ O. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,83 8,4 9,11
520 MATEI C. ANDREEA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 9,93 8,3 9,11
521 PORFIREANU V. LOREDANA LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 9,78 8,45 9,11
522 TERCHILA C. SILVIA-ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII VINATORI 9,42 8,8 9,11
523 BURLACU D. RADU GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,78 8,45 9,11
524 UNGUREANU F. ELENA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,9 8,32 9,11
525 RACU P. DIANA IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 9,9 8,32 9,11
526 CALIN G. GABRIELA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 9,78 8,45 9,11
527 AIONITOAIE L. CLAUDIA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,32 8,9 9,11
528 NEGRII M. MARIAN-ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,73 8,5 9,11
529 COCRIS C. EDUARD VENIAMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII “GH. HAZGAN” VF. CAMPULUI 9,28 8,95 9,11
530 CINIPARIU C. SEBASTIAN-STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 9,3 8,92 9,11
531 RUSTI C. ALEXANDRA-CORNELIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9,81 8,42 9,11
532 ROSU V. IOANA GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 9,7 8,52 9,11
533 BOTEZ D. ANTONIA SCOALA CU CLASELE I-VIII TRUSESTI 9,65 8,57 9,11
534 RISITARIU I. IONELA-CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA FLAMINZI 9,91 8,32 9,11
535 AZIZOAEI G. RAZVAN-IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBA 9,42 8,8 9,11
536 OBADA I. EMANUEL SCOALA CU CLASELE I-VIII GORBANESTI 9,67 8,55 9,11
537 COSOVANU D. SABINA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,91 8,3 9,1
538 LISTARU A. HORIA IOAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,11 9,1 9,1
539 CAZACU N. ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 9,33 8,87 9,1
540 LOZNEANU A. BIANCA-MARIANA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,54 8,67 9,1
541 BALAN D. IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 “AL. I. CUZA” VORON 9,79 8,42 9,1
542 RIZAC C. LUCIA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,66 8,55 9,1
543 CIOBANASU I. MARIA-MAGDALENA SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA VORONA 9,91 8,3 9,1
544 MANOLE V. ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,74 8,47 9,1
545 AURSULESEI L. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,49 8,7 9,09
546 BULBOACA D. VERONICA LARISA SCOALA DE ARTE SI MESERII PLOPENII MARI 9,64 8,55 9,09
547 CHEAPTANARIU V. MARIA COSMINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,81 8,37 9,09
548 HELICI C. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,48 8,7 9,09
549 AOSTACIOAEI D. TUDOR GEORGE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,67 8,52 9,09
550 ALBU C. ELISA LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,33 8,85 9,09
551 AGAFITEI D. GABRIEL IRINEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 VIRFU CIMPULUI 9,57 8,62 9,09
552 PASLARU G. MIHAITA-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 9,86 8,32 9,09
553 BALAN C. MARIAN-SEBASTIAN COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,18 9 9,09
554 BUTNARU C. MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE BRANDZA” VIISOA 9,68 8,5 9,09
555 DOROFTEA S. ANA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 9,88 8,3 9,09
556 JALBA M. EDUARD-STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,52 8,67 9,09
557 GHIVNICI G. IULIANA-IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 9,91 8,27 9,09
558 FOCSA M. EDUARD MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,25 8,92 9,08
559 MIHAILA V. STEFANA-MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,77 8,4 9,08
560 BELEHUZ I. DIANA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,69 8,47 9,08
561 CIOBANU R. EDUARD DAVID SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,69 8,47 9,08
562 IBANESCU G. GEANINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,82 8,35 9,08
563 TARZIORU S. STEFANICA GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 9,9 8,27 9,08
564 TUGURLAN P. ROXANA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTINESTI 9,7 8,47 9,08
565 BUCSA I. NICOLETA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,82 8,32 9,07
566 COJOCARU D. ALEXANDRINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,62 8,52 9,07
567 COSMAN M. BOGDAN PAUL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LEORDA 9,87 8,27 9,07
568 APASCARITEI V. OLIVIA SCOALA  CORNERSTONE 9,87 8,27 9,07
569 BRINZEI D. ALEXANDRU-IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,25 8,9 9,07
570 GORTAN P. RAZVAN-GEORGE COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,6 8,55 9,07
571 MOISA D. ANDREEA-CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 9,84 8,3 9,07
572 IOSUB P. NECULAI LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,48 8,67 9,07
573 POPESCU C. IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DINGENI 9,42 8,7 9,06
574 GHERASIM C. DIANA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,51 8,62 9,06
575 SUHANEA S. EUSEBIU-MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9,15 8,97 9,06
576 MANCAS F. ANDREEA-DUMITRITA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,46 8,67 9,06
577 GHERMAN D. DAN GABRIEL COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,2 8,92 9,06
578 RODU I. EDERA GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII BREHUIESTI 9,51 8,62 9,06
579 VRINCEANU D. ANDREEA-NICOLETA SCOALA CU CLASELE I-VIII BOBULESTI 10 8,12 9,06
580 POGOREANU P. PAULA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 9,81 8,3 9,05
581 DRUTU D. DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,96 9,15 9,05
582 MOSCALU D. ROBERT IRINEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 IACOBENI 9,49 8,62 9,05
583 TITINIUC D. LAVINIA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 VORNICENI 9,41 8,7 9,05
584 PADOVEI P. VASILE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,24 8,87 9,05
585 COZAR I. CIPRIAN-MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII DAN IORDACHESCU HLIPICENI 9,81 8,3 9,05
586 IANCU C. ISABELA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,21 8,87 9,04
587 FILIP M. BIANCA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 9,93 8,15 9,04
588 POPOVICI G. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII DURNESTI 9,72 8,37 9,04
589 BACRAU L. NINA-ALEXANDRA SCOALA DE ARTE SI MESERII “SFANTUL ANDREI” SMIRDAN 9,91 8,17 9,04
590 BACIU N. PAULA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,71 8,37 9,04
591 PARASCHIV V. ANGEL-MARIAN COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,73 8,35 9,04
592 VACAREANU C. CRISTIAN-TEODOR SCOALA CU CLASELE I-VIII TATARASENI 9,79 8,3 9,04
593 ZAHARII D. ANDREEA BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 9,91 8,17 9,04
594 IVANOV S. CRISTINA-PAULA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,69 8,4 9,04
595 DONEA D. PETRONELA-GEANINA SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 9,72 8,37 9,04
596 MOTOC D. PETRONELA-CLAUDIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,69 8,4 9,04
597 NECULAU M. CLAUDIU-EDMOND SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,63 8,45 9,04
598 MACSIM V. CLAUDIU SEBASTIAN COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,26 8,82 9,04
599 PAUN C. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 9,77 8,32 9,04
600 TAPALAGA L. ANCUTA-DUMITRITA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9,85 8,22 9,03
601 MAXIM A. MONICA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,8 8,27 9,03
602 BARBU M. IOANA-STEFANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,46 8,6 9,03
603 MOCRICIUC M. GELU FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 9,99 8,07 9,03
604 AVADANEI R. ANDREEA ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,86 8,2 9,03
605 LIUTE L. BOGDAN-CEZAR SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 9,62 8,45 9,03
606 GAINA T. ROBERT IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 9,91 8,15 9,03
607 BOGHIAN V. LUCIAN-VASILE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 DRACSANI 9,84 8,2 9,02
608 SUHAN I. NICOLETA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,68 8,37 9,02
609 AENACHIOAIE V. DIANA PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 9,58 8,47 9,02
610 ALEXANDRU F. LORENA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,59 8,45 9,02
611 VASILIU V. FLORINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BLANDESTI 9,83 8,22 9,02
612 POANCA C. ALEXANDRU CODRUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,6 8,45 9,02
613 BULGARU J. ALONDRA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 RAUSENI 9,89 8,15 9,02
614 HRITULEAC C. CARMEN-ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,87 8,17 9,02
615 LIPOVANU M. IULIANA-ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DRAXINI 9,75 8,3 9,02
616 FURTUNA S. MAGDALENA REBECA SCOALA CU CLASELE I-VIII STRATENI 9,38 8,67 9,02
617 CAZACU D. FLAVIA SCOALA CU CLASELE I-VIII MINDRESTI VLADENI 9,37 8,67 9,02
618 BALTARIU C. BIANCA STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 UNGURENI 9,84 8,2 9,02
619 DOBOSERU D. DANIELA ALEXANDRA GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 9,25 8,77 9,01
620 ALUPOAEI F. ELENA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,83 8,2 9,01
621 CIUBOTARIU L. VANESSA RAFAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,66 8,37 9,01
622 PINTILIE I. MIHAELA IULIANA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 9,61 8,42 9,01
623 POPESCU C. EMANUEL SCOALA  CORNERSTONE 9,87 8,15 9,01
624 COJOCARIU C. DIANA – MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,51 8,52 9,01
625 BIRSAN M. DIANA-BIANCA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,86 8,17 9,01
626 VIERIU D. EUSEBIU LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,27 8,75 9,01
627 NEAGU O. RAZVAN-CONSTANTIN LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,91 8,12 9,01
628 SCRIPCARIU V. ALEXANDRA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1  “PROF. OCTAVIAN ION 9,52 8,5 9,01
629 ZOBU C. COSMINA-DIANA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,75 8,25 9
630 MARANDIUC C. MADALINA-AUGUSTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,93 8,07 9
631 ALION M. ANA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HUDESTI 9,68 8,32 9
632 SOGRINGA F. DIANA-STEFANIA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,89 8,12 9
633 NECULAESEI D. SABINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,56 8,45 9
634 DOROFTEA I. ADNANA GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 9,51 8,5 9
635 PRICOPE D. FLORENTINA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII RADAUTI-PRUT 8,94 9,07 9
636 ZAHARII P. GHEORGHE IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,59 8,42 9
637 PASCARIU L. ANDREEA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAIL SADOVEANU” DUMBRA 9,81 8,2 9
638 CHIRILA D. IULIANA-ANDREEA GRUP SCOLAR DARABANI 9,46 8,52 8,99
639 FARKAS G. MARIA ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DUMENI 9,91 8,07 8,99
640 LIONTE G. ADELINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DOROHOI 9,61 8,37 8,99
641 SUHAN C. DIANA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 9,61 8,37 8,99
642 CHIFIRIUC M. MARIUS ALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 9,86 8,12 8,99
643 IGNAT I. EMILIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,51 8,47 8,99
644 VAIPAN G. EMIMA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,62 8,37 8,99
645 MIHAI C. BOGDAN DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII CRASNALEUCA 9,87 8,12 8,99
646 NEGRU G. CLAUDIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,86 9,12 8,99
647 AZOITEI D. MARIA – LUIZA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,47 8,52 8,99
648 MOLOFEI D. IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 9,53 8,45 8,99
649 VATAMANU I. SERBAN GRUP SCOLAR DARABANI 8,83 9,15 8,99
650 ENACHE V. ALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII GORBANESTI 9,42 8,57 8,99
651 FILIP I. IONUT PETRICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,47 8,52 8,99
652 IBANESCU V. DENISIA SCOALA CU CLASELE I-VIII FUNDU HERTII 9,72 8,27 8,99
653 HARBUZARIU D. DANA SORINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LEORDA 9,56 8,42 8,99
654 JALBA M. BOGDAN ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII BAJURA DARABANI 9,57 8,42 8,99
655 GRADINARU M. RALUCA CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DOROHOI 9,6 8,37 8,98
656 CIUPERCA B. SABINA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,8 8,17 8,98
657 MATEI S. SORINA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTINESTI 9,51 8,45 8,98
658 MATEI C. ELENA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 8,89 9,07 8,98
659 BUHASCHI C. GEORGE-CLAUDIU SCOALA CU CLASELE I-VIII ROMANESTI 9,92 8,05 8,98
660 GLISA G. IONUT VALENTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1  “PROF. OCTAVIAN ION 9,91 8,05 8,98
661 POGOREANU D. RARES SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,64 8,32 8,98
662 CIURARIU D. ALEXANDRU-GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII ROSIORI 9,9 8,07 8,98
663 ONOFREI N. NATANAEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,3 8,67 8,98
664 CIUBOTARIU C. IONUT-LUCIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII LISNA 9,94 8,02 8,98
665 COVAS N. ANDREI-IULIUS SCOALA CU CLASELE I-VIII RADAUTI-PRUT 9,72 8,25 8,98
666 OSTAFE D. DAN EMANUEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,23 8,72 8,97
667 NICULESCU N. DENISA ESTERA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DOROHOI 9,42 8,52 8,97
668 CONSTANTIN M. BIANCA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII MINDRESTI VLADENI 9,9 8,05 8,97
669 ABABEI D. DAN-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,23 8,72 8,97
670 FURTUNA V. SIMONA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII VACULESTI 9,84 8,1 8,97
671 IONITA V. BOGDAN-STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,14 8,8 8,97
672 APETREI V. GABRIELA FLARETICA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 9,58 8,37 8,97
673 CHITANU C. TIBERIU-CONSTANTIN LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,52 8,42 8,97
674 CARABULEA V. IONUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,47 8,47 8,97
675 VIERIU V. MADALINA-LOREDANA GRUP SCOLAR DARABANI 8,89 9,05 8,97
676 AGHINITEI S. ANA MARIA GRUP SCOLAR COTUSCA 9,39 8,55 8,97
677 SAUCIUC M. TEODOR-ANDREI GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 9,82 8,12 8,97
678 ILASCU G. GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,86 8,07 8,96
679 MURARU I. LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,53 8,4 8,96
680 IFTINCA F. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,11 8,82 8,96
681 GURALIUC M. MARIA-ALEXANDRA GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 9,81 8,12 8,96
682 PADURARIU M. ALEXANDRU MARCEL SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 9,85 8,07 8,96
683 PARASCHIV V. ALEX-CONSTANTIN COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,68 8,25 8,96
684 TUPA E. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII SOCRUJENI 8,98 8,95 8,96
685 BUTNARIU M. OTILIA-MARIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE BRANDZA” VIISOA 9,48 8,45 8,96
686 CIORNODOLEA D. ELENA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII  NR.1 CINDESTI 9,41 8,52 8,96
687 ADASCALITEI D. ANDREEA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,6 8,3 8,95
688 MUNTEANU C. ADRIANA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,8 8,1 8,95
689 LUPU R. REBECA-RALUCA SCOALA CU CLASELE I-VIII TATARASENI 9,44 8,47 8,95
690 OLOERU S. BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9,5 8,4 8,95
691 FECIORU O. BIANCA-CASIANA GRUP SCOLAR DARABANI 9,05 8,85 8,95
692 CHITANU C. CLAUDIU-ANDREI LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,54 8,37 8,95
693 FILIP N. PETRU-DRAGOS SCOALA CU CLASELE I-VIII SOCRUJENI 9,18 8,72 8,95
694 HUTANU S. DENISIA LOREDANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LEORDA 9,54 8,37 8,95
695 PINTILEI M. ROBERT ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII CONCESTI 9,33 8,57 8,95
696 LUPUSOR I. MONICA-VASILICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBA 9,75 8,15 8,95
697 LEONTESCU C. ANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII RADAUTI-PRUT 9,66 8,25 8,95
698 AMARIEI C. CATALINA ANDREEA COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,28 8,6 8,94
699 COZMA I. ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII STANCESTI 9,58 8,3 8,94
700 IUCIUC I. ELENA-ALEXANDRA GRUPUL SCOLAR “NICOLAE BALCESCU” FLAMINZI 9,73 8,15 8,94
701 BLEZNIUC D. RAZVAN CODRIN SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 9,16 8,72 8,94
702 POPOVICI I. ADRIAN-IOAN SCOALA CU CLASELE I-VIII ‘MIHAI CONSTANTINEANU’ DO 9,77 8,12 8,94
703 ROTARU M. CLAUDIU DANUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,43 8,45 8,94
704 MURARIU C. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,33 8,55 8,94
705 TANASA P. IOANA-STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9,81 8,07 8,94
706 MANOLACHI D. ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII TRUSESTI 9,49 8,4 8,94
707 PINTILEI C. ADELINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SUHARAU 9,72 8,17 8,94
708 SAUCIUC C. CORINA-LILIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII GORBANESTI 9,48 8,4 8,94
709 IRIMIA D. CONSTANTIN MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,09 8,8 8,94
710 CALUSCHI D. CIPRIAN LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,71 8,17 8,94
711 PINTILEI R. LAURA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,86 8 8,93
712 IONICA C. RALUCA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII VACULESTI 9,61 8,25 8,93
713 NECHIFOR C. COSMIN PETRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,86 9 8,93
714 MIHALACHE R. GEORGIANA-VALENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,21 8,65 8,93
715 OLTEANU P. VIOLETA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII “PATRIARHUL TEOCTIST” TOC 9,35 8,52 8,93
716 ADOCHITEI M. ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 FLAMINZI 9,74 8,12 8,93
717 ANDREI C. ANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 8,89 8,97 8,93
718 ZAHARIA D. ALEXANDRU LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,92 7,95 8,93
719 RUSU F. FLORENTINA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,42 8,42 8,92
720 NECHIFOR M. ALEXANDRA-DENISA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,47 8,37 8,92
721 CODREANU G. SABINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,2 8,65 8,92
722 POPA V. BOGDAN LEONARD SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DINGENI 9,33 8,52 8,92
723 ZAMFIR S. OANA-DIANA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,23 8,62 8,92
724 ALEXANDRU E. MALINA SABINA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 9,72 8,12 8,92
725 NANU I. ANCA PETRONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 10 7,85 8,92
726 SCANGHEL S. ROBERT-STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,15 8,7 8,92
727 DOBDA D. IULIANA – LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,27 8,57 8,92
728 AIORDACHIOAE I. BOGDAN CODRIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,54 8,3 8,92
729 COTOVANU M. ALIN-GEORGE LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,78 8,07 8,92
730 DAMIAN V. ANDREEA-DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,74 8,1 8,92
731 LERCA F. ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BALUSENI 9,75 8,1 8,92
732 MOSNEAGU G. GEANINA-LOREDANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 MIORCANI 9,68 8,17 8,92
733 DUPIR E. CEZAR MARIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,76 8,07 8,91
734 CONDREA L. ANDRA LORENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,85 7,97 8,91
735 CONDRATOV F. NICHITA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,25 8,57 8,91
736 GRIGORESCU C. LOREDANA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1  “PROF. OCTAVIAN ION 9,67 8,15 8,91
737 UNGUREANU D. DIANA MARINICA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 9,7 8,12 8,91
738 HAIDAUTU D. ALEXANDRU DUMITRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 9,35 8,47 8,91
739 CORMAN V. DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII BOBULESTI 9,97 7,85 8,91
740 ADASCALITA M. MIRELA LIGIA SCOALA CU CLASELE I-VIII  NR.1 CINDESTI 9,16 8,67 8,91
741 COLAC C. ALEXANDRU-COSMIN COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,26 8,57 8,91
742 RAUTU D. DANIELA-DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,15 8,65 8,9
743 GORDAS S. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 9,88 7,92 8,9
744 GAVRIL M. LOREDANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,46 8,35 8,9
745 BLANA V. DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,5 8,3 8,9
746 MOISA I. COSMIN OVIDIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 9,58 8,22 8,9
747 LUPASCU V. TUDOR SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,38 8,42 8,9
748 ACHITEI A. GEORGE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,4 8,4 8,9
749 COTOVANU C. ELENA GEANINA SCOALA CU CLASELE V-VIII PANAITOAIA 9,85 7,95 8,9
750 PANTIRU G. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,73 8,05 8,89
751 TILICA I. RAMON-IOAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,54 8,25 8,89
752 MIHALACHE C. ALEXANDRA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,74 8,05 8,89
753 BOICU A. ANDREI COSMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,47 9,32 8,89
754 PASCAL G. SABINA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,19 8,6 8,89
755 PADURARIU I. ANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,72 8,07 8,89
756 URSACHI C. GEORGIANA BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ONEAGA 9,84 7,95 8,89
757 BUICIUC M. ANDREEA LARISA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,61 8,15 8,88
758 ILIESCU M. ILINCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,37 8,4 8,88
759 HRITCU R. ANDREEA-IOANA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,34 8,42 8,88
760 RUSU C. CLAUDIU-ALIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 9,19 8,57 8,88
761 PUIU I. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI 8,72 9,05 8,88
762 ANDRICI L. ROBERT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,1 8,67 8,88
763 ENACHE C. ANA – MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,44 8,32 8,88
764 OBADA D. EDUARD SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,67 8,1 8,88
765 SANDU I. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,07 8,7 8,88
766 LAVRIC I. MADALINA-IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 MIORCANI 9,65 8,12 8,88
767 IONESCU I. SEBASTIANA MARIANA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 8,94 8,8 8,87
768 LAZAR V. LIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,58 8,17 8,87
769 GAVRIL P. FLORINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 9,93 7,82 8,87
770 ALESII C. LOREDANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,49 8,25 8,87
771 ONOFRICIUC D. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 9,89 7,85 8,87
772 NECHIFOR C. ROBERTO-CEZAR COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,02 8,72 8,87
773 SURDU I. DANIEL-PETRICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 JOLDESTI 9,87 7,87 8,87
774 NEAMTU P. PATRICIA ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MITOC 9,97 7,77 8,87
775 PLESCA S. ROXANA ADELINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MITOC 9,98 7,77 8,87
776 HUMENIUC -. ANDREI-OCTAVIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,22 8,52 8,87
777 CUTUR M. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,58 8,17 8,87
778 SAUCIUC N. MADALINA IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 UNGURENI 9,65 8,1 8,87
779 BIRSAN O. IANA SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 9,4 8,32 8,86
780 MANDACHE V. GABRIELA-IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,16 8,57 8,86
781 VICORSCHI I. MIHAI-IRINEL GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,8 7,92 8,86
782 IZDRUI P. MARIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 MILEANCA 9,55 8,17 8,86
783 ACIUBOTARITEI C. SILVIU-COSMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,52 8,2 8,86
784 VOINEA S. CRISTIAN BOGDAN GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 9,38 8,35 8,86
785 SULEAP N. EMA IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,4 8,32 8,86
786 TUDOSE I. ALEXANDRA COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,48 8,25 8,86
787 RAU R. SILVIU ANTONEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,15 8,57 8,86
788 ONOFREI N. TEOFILIA SCOALA CU CLASELE I-VIII DRAGUSENI 9,9 7,82 8,86
789 BIRSAN D. IONUT-CLAUDIU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LUNCA 9,37 8,35 8,86
790 RUGINOSU M. LACRAMIOARA-MIRELA SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 9,52 8,2 8,86
791 CHIRIAC C. ALEXANDRU GEORGE LICEUL TEORETIC “ANASTASIE BASOTA” POMIRLA 9,57 8,15 8,86
792 CHIRILA I. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,46 8,25 8,85
793 DANAILA D. ALEXANDRA GRUP SCOLAR DARABANI 9,48 8,22 8,85
794 MOTORA M. RUBEN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9,71 8 8,85
795 DASCALU C. ROXANA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “TIBERIU CRUDU” NR 1 TUDO 9,5 8,2 8,85
796 CHELARIU D. IOANA RALUCA SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 9,73 7,97 8,85
797 BOZDOC M. ANEMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII POIANA VORONA 9,81 7,9 8,85
798 VIZITIU S. MARIA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,4 8,3 8,85
799 HUTU I. CRISTINA ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,31 8,4 8,85
800 PACHITARU D. SERGIU-ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SANTA MARE 9,66 8,05 8,85
801 BRUMARI C. IONUT LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 9,39 8,32 8,85
802 MARINIUC L. STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,14 8,57 8,85
803 SCROBANITA I. BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HUDESTI 9,41 8,3 8,85
804 ADOCHITEI M. CRISTINA STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,76 7,92 8,84
805 PATRAS N. CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII CRASNALEUCA 9,68 8 8,84
806 HORJU C. EMANUELA-BIANCA GRUP SCOLAR DARABANI 9,67 8,02 8,84
807 CHEAZNA S. BOGDAN ION SCOALA CU CLASELE I-VIII CATAMARESTI-DEAL 9,02 8,67 8,84
808 MARGINEANU D. DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 9,57 8,12 8,84
809 UNGUREANU P. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,76 7,92 8,84
810 CRETU M. ROXANA-DENIS SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,61 8,05 8,83
811 TOMOIAGA L. MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,35 8,32 8,83
812 BURAC D. NICOLETA ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII VLASINESTI 9,66 8 8,83
813 SUMANARIU V. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,15 8,52 8,83
814 AROTARITEI T. ANISOARA SCOALA CU CLASELE I-VIII GHIRENI 9,07 8,6 8,83
815 CONDURACHE C. LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,09 8,57 8,83
816 TARUS C. ANDREEA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,64 8,02 8,83
817 SPAIUC E. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII DAN IORDACHESCU HLIPICENI 9,71 7,95 8,83
818 MOSCALU P. SILVANA DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,27 8,4 8,83
819 IFTIME S. SABINA-STEFANA COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 9,59 8,07 8,83
820 GURZU V. BIANCA VALENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,72 7,95 8,83
821 ROMANIUC L. DIMITRINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BLANDESTI 8,86 8,8 8,83
822 ROTARIU D. DENISIA SCOALA CU CLASELE I-VIII AVRAMENI 9,95 7,72 8,83
823 BUDEANU G. COSMIN MIREL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “ALEXANDRU IOAN CUZA 9,82 7,85 8,83
824 BEJENARIU F. OANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,45 8,22 8,83
825 CUCURUZAC R. BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2  DARABANI 9,79 7,87 8,83
826 STRUGARIU S. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 9,91 7,75 8,83
827 HROMEI C. MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII “GH. HAZGAN” VF. CAMPULUI 9,66 8 8,83
828 PISLARU D. EMANUELA-SABINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 8,95 8,7 8,82
829 ROSCA D. ANAMARIA GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,29 8,35 8,82
830 BUTNARU D. DANIELA-NICOLETA SCOALA CU CLASELE I-VIII “DIMITRIE BRANDZA” VIISOA 9,32 8,32 8,82
831 NEMITANU C. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU 9,9 7,75 8,82
832 HAGIU D. ELENA GRUPUL SCOLAR “STEFAN CEL MARE SI SFANT” VORONA 9,83 7,8 8,81
833 STOIAN C. IULIAN-CRISTIAN GRUP SCOLAR DARABANI 8,87 8,75 8,81
834 VACARIU F. BIANCA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,35 8,27 8,81
835 PANTEA V. MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII ADASENI 9,76 7,87 8,81
836 PADURARIU S. SIMONA ROXANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DOROHOI 9,61 8,02 8,81
837 BEJINARIU V. ADRIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,52 8,1 8,81
838 AIACOBOAEI R. MIHAELA-MONICA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,7 7,92 8,81
839 MIHALCIUC C. CIPRIAN-CODRUT SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 9,96 7,67 8,81
840 HARALAMB D. ROBERTA DEMETRINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,63 8 8,81
841 SCINTEI D. ANAMARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII RACHITI 9,81 7,8 8,8
842 LUCA V. GEANINA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,53 8,07 8,8
843 IOSUB P. EDUARD LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,48 8,12 8,8
844 DELEU A. ADELINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,46 8,15 8,8
845 DANALACHE D. TEODOR BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,53 8,07 8,8
846 ALECU R. SEBASTIAN COSMIN SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI 9,85 7,75 8,8
847 ALEXA – NOROC O. DENISA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,01 8,6 8,8
848 TIGANASU V. RAMONA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII DURNESTI 9,73 7,87 8,8
849 RUSU D. DANIEL – GEORGE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,01 8,6 8,8
850 SACARA C. BEATRICE-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,53 8,05 8,79
851 ISAC C. DRAGOS CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,68 7,9 8,79
852 ROSCA P. ALEXANDRU LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 9,56 8,02 8,79
853 VULPE E. RALUCA GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,63 7,95 8,79
854 PIRVU A. ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,76 8,82 8,79
855 BURLACU V. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 17 BOTOSANI 9,19 8,4 8,79
856 CONDREA O. IULIANA CATALINA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 9,71 7,87 8,79
857 ALUCULESEI M. LUCIAN LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,69 7,9 8,79
858 LIVADARIU G. DRAGOS-IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,12 8,47 8,79
859 BEJAN C. MARIA-CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII BOBULESTI 9,86 7,72 8,79
860 HRIMIUC G. CRISTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,24 8,35 8,79
861 URSACHI D. ALEXANDRA LARISA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ONEAGA 9,58 8 8,79
862 HRISCA M. SABIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,73 8,85 8,79
863 CONSTANTIN M. ROXANA-LARISA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,68 7,9 8,79
864 NECHIFOR C. ADINA IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 VORNICENI 9,09 8,5 8,79
865 CONSTANTIN D. FLORINA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII BREHUIESTI 9,7 7,87 8,78
866 DUTCA C. SEBASTIAN VLAD SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,39 8,17 8,78
867 ARUSTI V. ANDREI-VIOREL GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,76 7,8 8,78
868 NICSANU F. ALINA-GEORGIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII DOBIRCENI 9,41 8,15 8,78
869 COBELEA V. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,5 8,07 8,78
870 NAZARE A. TEOFAN GRUP SCOLAR DARABANI 9,39 8,17 8,78
871 AVASILOAIE M. GEANINA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,45 8,12 8,78
872 CUMPATA C. SORINA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,74 7,82 8,78
873 HUTANU G. MIHAELA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,27 8,3 8,78
874 URSU M. MARIAN-BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,7 7,87 8,78
875 PONTUS S. DARIUS SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,4 8,17 8,78
876 APETREI C. ROBERT-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 PALTINIS 9,11 8,45 8,78
877 BURUIANA M. CARMEN-ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HAVIRNA 9,99 7,55 8,77
878 PETRAS D. MARIUS-IULIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 FRUMUSICA 9,78 7,77 8,77
879 RADU F. CARINA MANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,23 8,32 8,77
880 CIURARIU ASTEFANOAEI T. XENIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 9,64 7,9 8,77
881 ACATRINEI M. COSMIN-FLORIN SCOALA DE ARTE SI MESERII SULITA 9,69 7,85 8,77
882 ROTARIU I. NARCISA IULIANA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 9,18 8,37 8,77
883 MIHAILA I. LAURA-GEORGIANA LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,54 8 8,77
884 BALINEANU I. CLAUDIA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 9,49 8,05 8,77
885 CHIRIBUTA V. ANDREEA-SIMONA SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 9,88 7,67 8,77
886 TODIREANU G. ANDREEA DANIELA GRUPUL SCOLAR “DR. MIHAI CIUCA” SAVENI 9,33 8,22 8,77
887 UNGUREANU C. CONSTANTIN-ROBERT LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,65 7,9 8,77
888 CAZACU S. ILINCA-CORINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,57 7,97 8,77
889 HUIVAN I. ANDREEA DIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,31 9,22 8,76
890 DUGHILA C. MIHAI BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,76 8,77 8,76
891 CUMPATA M. GEORGIANA SIMONA SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 9,63 7,9 8,76
892 TUNSU S. SORINA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,76 7,77 8,76
893 BANCESCU C. BIANCA SABINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,63 7,9 8,76
894 FOCA G. FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 9,97 7,55 8,76
895 SERHEI V. DIANA-VALENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,23 8,27 8,75
896 COJOCARIU I. ROXANA-COSMINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,39 8,12 8,75
897 ARAPASU M. STEFANIA SCOALA CU CLASELE I-VIII STAUCENI 9,16 8,35 8,75
898 PLAMINA I. RAMONA-GABRIELA SCOALA DE ARTE SI MESERII “SFANTUL ANDREI” SMIRDAN 9,83 7,67 8,75
899 MARDARE G. IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 14.  “STEFAN CEL MARE” 9,51 8 8,75
900 MATEI C. BOGDAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,58 7,92 8,75
901 ISTINA V. RAZVAN-COSTIN LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,34 8,17 8,75
902 MIHAEANU I. OANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,75 7,75 8,75
903 SMINTINA C. BIANCA-IOANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 FLAMINZI 9,81 7,7 8,75
904 COTOVANU I. MIHAELA GEORGIANA GRUP SCOLAR COTUSCA 9,08 8,42 8,75
905 MECHIS D. MADALINA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBA 9,2 8,3 8,75
906 MERTICARIU V. ANDREI NICUSOR SCOALA CU CLASELE I-VIII STIUBIENI 9,7 7,8 8,75
907 LEANCA F. IULIANA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “MIHAIL KOGALNICEANU 9,59 7,9 8,74
908 POPOVICI S. CRISTINA SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 9,94 7,55 8,74
909 SURDU C. MARIUS ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,63 7,85 8,74
910 HUIAN S. COSMIN FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII VACULESTI 9,38 8,1 8,74
911 MARIAN C. ANA MARIA MIRABELA SCOALA CU CLASELE I-VIII  NR.1 CINDESTI 9,49 8 8,74
912 TURICEANU P. OANA ANCUTA SCOALA CU CLASELE I-VIII STRATENI 9,29 8,2 8,74
913 IONESCU A. VALERIU-ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 PALTINIS 9,54 7,95 8,74
914 CATARGIU D. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BALUSENI 9,72 7,77 8,74
915 ILAS C. VERA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 IACOBENI 9,42 8,05 8,73
916 PODOVEI P. ILIE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,25 8,22 8,73
917 SIMION D. CATALIN IOAN SCOALA CU CLASELE I-VIII VLADENI 9,91 7,55 8,73
918 TIMOFTE M. IONUT EMANUEL SCOALA CU CLASELE I-VIII VACULESTI 9,47 8 8,73
919 ANDRON N. MITICA SCOALA CU CLASELE I-VIII TUDOR VLADIMIRESCU 9,91 7,55 8,73
920 MUNTEANU S. LARISA-MIHAELA LICEUL DE ARTA “STEFAN LUCHIAN” BOTOSANI 9,36 8,1 8,73
921 HAVRILIUC M. CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII DAN IORDACHESCU HLIPICENI 9,52 7,95 8,73
922 SUHOTEI I. VLASIA NELI SCOALA CU CLASELE I-VIII NEGRENI 9,37 8,1 8,73
923 PINTEA I. ANAMARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII CATAMARESTI-DEAL 9,48 7,97 8,72
924 VITALARIU A. ANA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 DOROHOI 9,52 7,92 8,72
925 LOGHIN S. MIHAELA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII SAVENI 9,77 7,67 8,72
926 MALES C. MARIA MAGDALENA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 9,49 7,95 8,72
927 PANCU D. IONUT – ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 8,83 8,62 8,72
928 BULIGA G. ELENA MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 9,12 8,32 8,72
929 GONTARIU C. ANA CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,65 8,8 8,72
930 CRAUCIUC G. ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,42 8,02 8,72
931 HUCAI P. EDUARD-MIHAI LICEUL DE STIINTE ALE NATURII “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,97 8,47 8,72
932 MARES M. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 SUHARAU 9,62 7,82 8,72
933 STRUNA N. EMANUELA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII BARANCA HUDESTI 9,85 7,6 8,72
934 CIUBOTARIU C. NARCISA ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 UNGURENI 9,59 7,85 8,72
935 ANTOCE M. ANGELA-MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 DRACSANI 9,71 7,72 8,71
936 APAVALOAEI R. SMIRA-NICOLETA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 ICUSENI 9,81 7,62 8,71
937 CAPVERDE T. DENISA IULIANA GRUPUL SCOLAR INDUSTRIAL BUCECEA 9,71 7,72 8,71
938 CORMAN V. DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII BOBULESTI 9,68 7,75 8,71
939 BOTEZATU V. GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 13 BOTOSANI 9,24 8,17 8,7
940 BEZERCU D. SILVIA CLAUDIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 VIRFU CIMPULUI 8,74 8,67 8,7
941 LAZAR N. ELENA-MADALINA GRUP SCOLAR STEFANESTI 9,91 7,5 8,7
942 HURMUZ C. NICOLETA-GEORGIANA SCOALA DE ARTE SI MESERII “SFANTUL ANDREI” SMIRDAN 9,06 8,35 8,7
943 PANTIRU R. RARES STEFAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 8,73 8,67 8,7
944 GAMANEATA C. ELENA MANUELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 DOROHOI 9,53 7,87 8,7
945 ALEXA N. CRISTIAN-TIBERIU SCOALA CU CLASELE I-VIII RADAUTI-PRUT 9,46 7,95 8,7
946 DIACONU C. COSMIN ADRIAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 5 “SPIRU HARET” DOROH 8,73 8,67 8,7
947 DUDUMAN G. RUBEN-DANIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 11 BOTOSANI 9,05 8,35 8,7
948 URSU S. VALENTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 BLANDESTI 9,63 7,77 8,7
949 BEJINARIU P. PETRU SERBAN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 “LEON DANAILA” DARAB 9,69 7,72 8,7
950 PUSCASU V. OTILIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 HUDESTI 8,9 8,5 8,7
951 ALUCULESEI I. OANA-IULIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,69 7,7 8,69
952 FILIP G. DENISIA GEORGEANA SCOALA CU CLASELE I-VIII “STEFAN CEL MARE” IBANEST 9,61 7,77 8,69
953 EPURE D. ANDREI SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,08 8,3 8,69
954 ALEXA G. IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBESTI 9,71 7,67 8,69
955 DRETCANU M. COSMINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “MIHAI EMINESCU” IPOTESTI 9,18 8,2 8,69
956 LUCA C. EUSEBIU SCOALA CU CLASELE I-VIII SOCRUJENI 8,68 8,7 8,69
957 HUTANU P. SABRINA ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 9,83 7,55 8,69
958 ASLAM D. LIVIA SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 9,52 7,87 8,69
959 CAUNEAC P. RALUCA MADALINA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 9,04 8,35 8,69
960 ONOFREI G. VLAD PETRICA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,16 8,22 8,69
961 CHIRIAC M. ALEXANDRA-CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 9,62 7,77 8,69
962 HUIAN S. STEFANA LOREDANA SCOALA CU CLASELE I-VIII VACULESTI 9,55 7,82 8,68
963 LEPARDA G. GEORGIANA MADALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 4 DOROHOI 9,85 7,52 8,68
964 TICAN M. MANUELA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 RADENI 9,85 7,52 8,68
965 CHELARIU R. RENATA CARLA COLEGIUL NATIONAL “A.T.LAURIAN” BOTOSANI 9,52 7,85 8,68
966 TOMNIUC I. DANIELA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII DAN IORDACHESCU HLIPICENI 9,54 7,82 8,68
967 URIOC M. SILVIU SCOALA CU CLASELE I-VIII RIPICENI 9,47 7,9 8,68
968 TURCANU V. ANTONELA IONELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 CRISTESTI 9,49 7,87 8,68
969 BRINZAC G. PRISCILA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,65 7,72 8,68
970 OBOROCEANU M. RALUCA ANCUTA SCOALA CU CLASELE I-VIII ORASENI-DEAL 9,45 7,92 8,68
971 BASAGA C. BIANCA SCOALA CU CLASELE I-VIII GURANDA 9,66 7,7 8,68
972 BUDEANU I. ELENA-DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII “OCTAV BANCILA” CORNI 9,54 7,82 8,68
973 GURAGATA C. DIANA-GABRIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII VATRA HUDESTI 8,88 8,47 8,67
974 PUSCASU V. ANDREEA-VIVIANA SCOALA CU CLASELE I-VIII TATARASENI 9,13 8,22 8,67
975 BARNEA M. FLORINA SCOALA CU CLASELE I-VIII BREHUIESTI 9,65 7,7 8,67
976 PINTILIE V. RALUCA ALICE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 LEORDA 9,52 7,82 8,67
977 DASCALEANU I. MADALINA FLORINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1  “PROF. OCTAVIAN ION 9,19 8,15 8,67
978 NISTOR C. GABRIEL SCOALA CU CLASELE I-VIII BREHUIESTI 9,58 7,77 8,67
979 MANTALUTA I. ANA-MARIA SCOALA CU CLASELE I-VIII DOBIRCENI 9,09 8,25 8,67
980 SIMINICEANU I. REMUS – GEORGE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 9,08 8,27 8,67
981 RAUTU G. DANIELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 DRACSANI 9,58 7,77 8,67
982 PIULEAC C. MIHAELA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 BOTOSANI 9,68 7,67 8,67
983 AVASILCAI I. VICTOR-ANDREI COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BOTOSANI 8,79 8,55 8,67
984 STINGHERIU F. ANCA-ELENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 8 “ELENA RARES” BOTOSA 9,39 7,95 8,67
985 BALINEANU C. ALEXANDRA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 7 “OCTAV BANCILA” BOTO 9,3 8,05 8,67
986 IRINCIUC D. ALEXANDRA BEATRICE SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 10 BOTOSANI 9,5 7,82 8,66
987 ROSU V. LAVINIA-ANDREEA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 1 ALBA 9,45 7,87 8,66
988 CRETU C. MIHAELA LAVINIA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 9,26 8,07 8,66
989 TOPALA V. CASIANA EDERA GRUP SCOLAR COTUSCA 8,46 8,87 8,66
990 IVANESCU A. ANDREI ALEXANDRU SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 6 “GRIGORE ANTIPA” BOT 8,45 8,87 8,66
991 TARUS I. MARIA-IUSTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 2 FLAMINZI 9,88 7,45 8,66
992 BAIDA N. EMIL-CONSTANTIN SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 3 ICUSENI 9,76 7,57 8,66
993 URSULICA C. FLORENTINA SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 9,22 8,1 8,66
994 COROLEA V. FLORINA CATALINA SCOALA CU CLASELE I-VIII SARBI 8,79 8,52 8,65
995 COLAC M. MARIA-MAGDALENA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR. 1 DRACSANI 9,76 7,55 8,65
996 CHELARIU N. COSMINA – SABINA SCOALA CU CLASELE I-VIII NR 12 BOTOSANI 8,81 8,5 8,65
997 GRIGORUTA P. MONICA-MIHAELA SCOALA DE ARTE SI MESERII ROMA 9,48 7,82 8,65
998 ANDRISAN M. IRINEL MANOLICA LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BOTOSANI 9,59 7,72 8,65
999 STEFURA I. SABINA LICEUL TEORETIC “NICOLAE IORGA” BOTOSANI 9,56 7,75 8,65
1000 ADASCALITEI C. DANIEL FLORIN SCOALA CU CLASELE I-VIII DERSCA 9,7 7,6 8,65

2 Comentarii

  1. Iuli spune:

    Trist. . Foarte multi copii de la tara care au note mari deoarece subiectele sau stiut in scoli inca de la ora 8 astfel incat profesorii leau oferit rezolvari ale subiectelor. Medii mari.. pentru ca desigur. la tara e usor.. si cine contrazice aceasta afirmatie inseamna ca traieste in alta tara decat Romania.

    Răspunde
  2. traian spune:

    Da,foarte trist Iulia!Învaţă să scrii să te poţi exprima şi gramatical corect.Copiii de la ţară LE-AU rezolvat corect,evident pentru că sunt buni şi mai ales muncitori…mă refeream la subiecte!

    Răspunde

Lăsați un comentariu

*