Hermannstadt Sibiu- FC Botoșani 1-1 (0-0)

minge, stiri, liga 1, fc botosaniFC Botoșani a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), partida susținută, luni, în deplasare, la Târgu Mureș, contra formației Hermannstadt Sibiu.

Echipa lui Costel Enache a marcat în minutul 63 prin Rodriguez, care a transformat o lovitură de la 11 metri, iar sibioenii au marcat în minutul 77 prin Tătar, care a transformat impecabil o lovitură liberă de la circa 20 de metri.

AFC Hermannstadt: Cabuz – Company, C. Pîrvulvescu, Mijkuskovic, Dandea, Tătar – Serediuc, Dâlbea, L. Dumitriu – Blănaru, Tsoumou.
Rezerve: T. Niga – I. Stoica, Acsinte, Da Silva, Antonov, Nkololo, Herghelegiu. Antrenor: Vasile Miriuță

AFC Botoșani: Fraisl – Patache, Miron, Chindriș, Chitoșcă – J. Rodriguez, Karaboue – Golofca, E. Papa, Fabbrini – M. Roman
Rezerve: E. Pap – Corban, E. Florescu, Ongenda, Brekalo, Trujic. Antrenor: Costel Enache

Arbitru: Andrei Chivulete