Un nou egal pentru FC Botoșani în campionat. Cum arată clasamentul după remiza de la Voluntari!

fc voluntari- FC Botosani 1-1FC Botoșani nu a depășit momentul greu prin care trece, obținând, sâmbătă seară, al șaselea egal din actuala ediție de campionat. Echipa lui Costel Enache a terminat la egalitate, scor 1-1, partida susținută în deplasare la FC Voluntari.

Gazdele au deschis scorul în minutul 36, din penalty, prin Laidouni, după un fault în suprafața de pedeapsă făcut de Miron. Botoșaniul a jucat timp de 39 de minute în superioritate numerică după eliminarea lui Malfleury.

like facebook, stiri, botosaniGolul egalizator a venit în minutul 80 prin Chitoșcă, care a șutat plasat în stânga portarului Vâtcă.

În urma acestui rezultat, FC Botoșani rămâne pe poziția a 12-a în clasament, cu nouă puncte, iar etapa viitoare va juca acasă cu Dinamo.

1 Steaua Bucuresti 9 5 3 1 21-9 (12) 18 (9) (+3)
2 Astra Giurgiu 9 4 5 0 13-5 (8) 17 (9) (+2)
3 Sepsi OSK 10 4 4 2 10-5 (5) 16 (8) (+4)
4 CFR Cluj 9 4 4 1 11-7 (4) 16 (8) (+1)
5 CS Universitatea Craiova 9 4 2 3 17-9 (8) 14 (7) (-1)
6 Gaz Metan Medias 9 4 2 3 11-14 (-3) 14 (7) (-1)