FC Botoșani pierde din nou în Liga 1. Formația lui Costel Enache, învinsă la Dunărea Călărași

minge, stiri, liga 1, fc botosaniFC Botoșani a suferit, sâmbătă, o nouă înfrângere în Liga 1. Formația lui Costel Enache a fost învinsă cu 3-2 (2-1) în deplasare de Dunărea Călărași, într-un meci din etapa a opta a Ligii 1.

Echipa din Botoșani a deschis scorul în minutul 10 din penalty, prin Rodriguez, însă a fost egalată în minutul 29 prin Baudoin Kanda. Dunărea trece în avantaj în minutul 37 prin Dorbrosavlevic, însă FC Botoșani egalează prin Rodriguez, care transformă în minutul 52 un penalty.

Mediop înscrie golul victoriei pentry Călărași în minutul 84.

like facebook, stiri, botosaniEchipele de start:

Dunărea Călărași: Straton – Țenea, Dobrosavlevici, C. Pușcaș, Mendy – Bourceanu – Kanda, G. Simion, S. Pană, Keyta – Ndiaye
Rezerve: C. Lungu, S. Cucu, Carnat, V. Alexandru, Honciu, Șandru, V. Munteanu
Antrenor:
Dan Alexa

FC Botoșani: E. Pap – Patache, A. Burcă, A. Miron, Soiledis – Oaidă, J. Rodriguez – D. Fabbrini, E. Papa, Golofca – M. Roman
Rezerve: Martin, A. Dumitraș, Pițian, E. Florescu, Brekalo, Ongenda, Fraisl, Karaboue
Antrenor:
Costel Enache

Arbitru: Cătălin Popa (Pitești) A1: Vladimir Urzică (Piatra Neamț / A2: Daniel Mitruți (Craiova) / Observator: Corneliu Fecioru (București)

1 Steaua Bucuresti 7 4 2 1 18-8 (10) 14 (7) (+2)
2 Astra Giurgiu 8 3 5 0 10-5 (5) 14 (7) (+2)
3 Sepsi OSK 8 4 2 2 9-4 (5) 14 (7) (+5)
4 CFR Cluj 7 3 3 1 9-6 (3) 12 (6) (0)
5 Dunarea Calarasi 8 3 3 2 9-8 (1) 12 (6) (0)
6 CS Universitatea Craiova 7 3 2 2 13-6 (7) 11 (6) (-1)