fc botosani- acs poli timisoaraFC Botoșani a suferit, joi seară, un nou semieșec pe teren propriu terminând la egalitate, scor 0-0, partida contra formației ACS Poli Timișoara din etapa a 12-a a play-out-ului Ligii 1.

Echipa lui Costel Enache a jucat modest, nereușind să marcheze în fața unei formații care este cu un pas în Liga a doua. Mai mult decât atât în prima repriză și pe finalul reprizei secunde, formația botoșăneană a fost dominată de bănățeni, care și-au creat numeroase ocazii de a înscrie. Nici Moruțan, nici Axente sau Dumitraș, intrați în repriza secundă, nu au putut salva un meci slab al botoșănenilor.

FC Botosani: E. Pap – F. Plamadă, Burcă, Miron, Acsinte – Oaidă, J. Rodriguez – M. Roman, Serediuc, Golofca – Fulop. Rezerve: I. Brînză – Dumitraş, Muşat, Moruţan, Piftor, Axente, Tincu. Antrenor: Costel Enache

ACS Poli: Straton – Melinte, Cînu, Şeroni – Ciucur, Vaşvari, Artean, Oliva – Munteanu, Drăghici, Bîrnoi. Rezerve: Smaranda – Raţ, Enescu, Zaluschi, Velcotă, Roman, Oprea. Antrenor: Adrian Neaga

like facebook, stiri, botosaniDupă acest egal, FC Botoșani își păstrează locul doi în clasament, însă are doar un punct avans față de Sepsi OSK, echipă pe care o va înfrunta etapa viitoare.

8 Juventus Bucuresti 12 3 1 8 7-20 (-13) 16 *

One thought on “FC Botoșani, la un nou semieșec pe teren propriu. Nu a reușit să învingă ACS Poli Timișoara. Vezi clasamentul actualizat!