FC Botoşani- Dinamo Bucureşti 0-1 (0-0)

fc botosani- dinamo bucurestiFC Botoşani a fost învinsă cu scorul de 1-o (0-0), în partida susţinută marţi seară, pe teren propriu, contra formaţiei Dinamo, restanţă din etapa a II-a a play-out-ului Ligii 1.

Moldoveanu a deschis scorul cu capul din careu, după un contraatac rapid purtat în minutul 82 de echipa dinamovistă.

like facebook, stiri, botosaniEchipa botoşăneană este, din minutul 55, în superioritate după eliminarea lui Salomao, pentru un fault dur asupra lui Mihai Roman.

În prima repriză, FC Botoşani a avut o ocazie mare de gol prin Roman, care a trimis din careu cu o foarfecă spectaculoasă spre poartă.

FC Botoşani: Cobrea- Unguruşan (78 Acsinte), Miron, Burcă, Plămadă- Tincu, Achim- Oaidă (67 Moruţan), Roman, Golofca-Golubovic (74 Axente). Antr. Costel Enache

Dinamo: Penedo- Nistor, Mahlangu, Pesic, Hanca (75 Monroy), Salomao, Corbu, Maric, Katsikas, Olteanu, Nemec (min. 67 Moldoveanu). Antr.: Florin Bratu

2 thoughts on “FC Botoşani- Dinamo Bucureşti 0-1 (0-0)