Cupa României: FC Botoșani- CSM Poli Iași 3-2 (1-1, 0-0)

fc botosani- csm poli iasi- cupa romaniei 0-0FC Botoșani a învins, marți seară, cu scorul de 3-2 după prelungiri, pe CSM Poli Iași, în sferturile Cupei României.

Meciul se dispută pe Stadionul Municipal din Botoșani, pe un teren mocirlos, ca urmare a precipitațiilor din ultimele 20 de ore.

Filmul meciului

min. 111 GOOOOL FC Botoșani. Axente transformă penalty-ul scos de Roman.

min. 110 Roman obține un penalty, fiind faultat de portarul advers

min. 109 schimbare la FC Botoșani. Iese Golubovic și intră Axente

min. 107 GOL Cristea egalează pentru a doua oară dintr-o greșeală a portarului Pap. Acesta a stat rău la o lovitură liberă executată de Cioinac, a respins în bară, iar din bară mingea a ajuns la Cristea, care a înscris

min. 104 cartonaș galben pentru Miron

min. 96 GOOOOL Mihai Roman înscrie pentru 2-1 din penalty

min. 90 partida intră în prelungiri

min. 90 schimbare la Poli Iași. Iese Kizito și intră Jagodinskis

min. 90 GOL Cristea egalează după erori succesive în apărarea botoșăneană

min. 89 GOOOOOL FC Botoșani deschide scorul prin Golubovic care reia în plasă cu un șut din careu după un corner executat de Roman

min. 83 schimbare la Poli Iași. Iese Jo Santos și intră Sin

min. 74 schimbare la Poli Iași. Iese Mendez și intră Cristea

min. 74 schimbare la FC Botoșani. Iese Achim și intră Cucu

min. 61 Roman centrează foarte bine, însă mingea, deviată, este scoasă in extremis de portarul Rusu

min. 57 ocazie imensă pentru Golubovic care nu reușește să trimită în poartă o minge respinsă greșit în față de portarul ieșean

min. 53 Jo Santos execută bine o lovitură liberă de la circa 25 de metri, iar portarul botoșănean scoate de lângă bară

min. 50 Acsinte centrează de pe stânga, iar Achim reia cu capul puțin pe lângă poartă

min. 46 cartonaș galben pentru Bosoi, care l-a faultat pe Golofca, care a scăpat singur spre poarta adversă

min 45 pauză pe Municipal

min. 45 cartonaș galben pentru Jo Santos pentru fault

min. 45 cartonaș galben pentru portarul Pap pentru proteste

min. 37 Roman pătrunde în viteză în careu, însă șutează pe lângă poartă

min. 35 Șut de de la 25 de metri al lui Oaidă puțin pe lângă poartă, după o jumătate de oră de joc apatic

min. 15 cartonaș galben pentru portarul ieșean Rusu, pentru tragere de timp

min. 4 Golofca are prima ocazie. El șutează din vole din careu, însă mingea trece puțin pe lângă poartă

fc botosani- csm poli iasi- cupa romaniei 0-0Echipele de start:

FC Botoșani: Pap- Unguruşan, Burcă, Miron, Acsinte- Tincu, Achim- Roman, Oaidă, Golofca- Golubovic. Antr. Costel Enache

Rusu- Bosoi, Frăsinescu, Cioinac, Bădic, Chelaru, Oaka, Almada, Joalisson, Mendes, Kizito. Antr.: Flavius Stoican

fc botosani- csm poli iasi- cupa romaniei 0-0

One thought on “Cupa României: FC Botoșani- CSM Poli Iași 3-2 (1-1, 0-0)