FC Viitorul Constanța- FC Botoșani 2-1 (1-1)

viitorul - fc botosani FC Botoșani a pierdut cu 2-1 (1-1) partida susținută, luni seară, în deplasare pe terenul formației Viitorul Constanța într-un meci contând pentru etapa a 25 a Ligii 1. Formația lui Costel Enache a pierdut, astfel, șansa de calificare în play off.

FC Botoșani a deschis scorul în minutul 10 prin Roman, care a transformat un penalty obținut tot de el. Ulterior, Hagi a înscris în minutul 34, iar în minutul 91 Ciobanu a adus victoria constănțenilor.

viitorul - fc botosani echipa fcArbitrul central al partidei a fost Horațiu Feșnic.

FC Botoșani: Cobrea – Dumitraș, Burcă, Miron, Fl. Acsinte – Oaidă, Tincu – M. Roman, Vl. Achim, Moruțan – Golubovici. Antr. Costel Enache

Rezerve: Ed. Pap, Plămadă, Axente, Cucu, Ungurușan, Mușat, Golofca.

Viitorul: Cojocaru – Mladen, Țîru, Hodorogea, De Nooijer – Cicâldău, Cr. Băluță, Cr. Ganea – Vână, I. Hagi, Chițu. Antr. Gheorghe Hagi

Rezerve: Tordai, Ghiță, Ciobanu, Mățan, Mailson, Gavra, D. Dumitrescu

Filmul meciului:

min. 95 cartonaș galben pentru Gavra pentru fault

min. 94 schimbare la Viitorul. Iese Hagi și intră Gavra

min. 93 GOL Viitorul marcat de Ciobanu, printr-un șut uluitor de la mare distanță în vinclul porții lui Cobrea

min 87 Oaidă trimite de la 20 de metri puțin peste poarta constănțenilor

min. 85 dublă schimbare la Viitorul. Ies Ganea și Cicâldău și intră Ciobanu și Lima

min. 84 schimbare la FC Botoșani. Iese Golubovic și intră Axente

min. 79 cartonaș galben pentru Oaidă, pentrui că a șutat în minge după fluierul arbitrului

min. 73 panică în echipa botoșăneană, după ce, în urma unei puternice lovituri în cap, Mihai Roman a suferit o comoție. Ambulanța a intrat în teren, însă Roman și-a revenit după câteva minute

min. 67 cartonaș galben pentru Roman pentru un fault

min. 63 schimbare la FC Botoșani. Iese Dumitraș și intră Ungurușan

min. 60 constanțenii au o bară prin Hagi, care șutează perfect dintr-o lovitură liberă de la peste 20 de metri

min. 46 schimbare la FC Botoșani. Iese Moruțan și intră Golofca

min. 45 cartonaș galben pentru Tincu, după un fault la Cicâldău

min. 41 Chițu are o ocazie imensă. El lovește mingea cu capul, însă Cobrea scoate de pe linia porții

min. 40 Golubovici lovește cu capul și mingea este scoasă de sub bară de portarul constănțean

min. 34 GOL Hagi înscrie de la peste 20 de metri, Cobrea fiind plasat prost

min. 19 Hagi șutează de la 20 de metri, însă Cobrea respinge in extremis

min. 16 Ganea ratează o ocazie uriașă pentru Viitorul. El a lovit mingea cu capul, dar balonul s-a scurs pe lângă bara din dreapta lui Cobrea

min. 15 cartonaș galben pentru Hagi, pentru un fault asupra lui Miron

min. 14 cartonaș galben pentru Golubovic, după o intrare dură la Hagi

min. 13 Ianis Hagi primește în careu, dar Dumitraș intervine salvator în ultimul moment

min. 10 GOOOL Mihai Roman înscrie din penalty

min. 9 FC Botoșani obține penalty, după ce Mihai Roman este faultat în careu de De Nooijer

min. 4 Botoșaniul primește cadou o minge din partea lui Cojocaru, însă Golubovic se pierde în fața porții