fc botosani, stiri, botosani, meci amical, petrotubMiercuri la amiază a avut loc partida amicală dintre FC Botoșani și Petrotub Roman. Elevii lui Costel Enache au câștigat cu scorul de 6-2 (0-1). Golurile botoșănenilor au fost marcate de Golubovic, M.Roman, Oaidă (2) și Piftor (2).

Principalul Costel Enache a trimis în teren următorii jucători:

Prima repriză: Cobrea – Dumitraș, Miron, Plămadă,Chitoșcă – Rodriguez, Cucu – Piftor, Moruțan, Golofca – Alexe

like facebookRepriza a doua: Pap – Ungurușan, Burcă, Cucu, Mușat – Achim, Oaidă – Piftor, Moruțan, Roman – Golubovic

Duminică de la ora 18:00 FC Botoșani întâlnește formația Juventus București în cadrul etapei a 23-a a Ligii 1 Betano. Prețul biletului este de 20 lei, intrarea generală.

fc botosani, stiri, botosani, meci amical, petrotub

One thought on “FOTO FC Botoșani a învins cu 6-2 pe Petrotub Roman, în ultimul amical al iernii. Cine sunt marcatorii!

1. Înseamnă că la pauză a fost 0 0. Atunci de ce Iftime îl laudă așa tare pe Golofca, spunând că va face ravagii până la vară, când îl va vinde iarăși,dar în străinătate?