FC Botoșani învinsă în al doilea meci amical din Antalya. Un gol a fost marcat de Keșeru

fc botosani, stiri, ludogorets bulgariaFC Botoșani a disputat în Antalya cea de-a doua partidă din perioada de pregătire contra bulgarilor de la Ludogorets, anunță site-ul oficial al grupării botoșănene. Elevii lui Costel Enache au fost învinși cu scorul de 0-2 prin golul lui Claudiu Keseru din primele minute de joc după o greșeală a apărării botoșănene și Natanael din ultimul minut al partidei cu un șut din afara careului.

Principalul Costel Enache a trimis în teren următorii jucători:

Cobrea – Dumitras, Plamada, Burca, Musat – Oaida, Achim – Axente, Chitosca, Golofca – Golubovic

like facebookRepriza a doua:

Pap – Ungurusan, Miron, Burca, Acsinte – Tincu, Cucu – M.Roman, Morutan (70 Piftor), Rodriguez (80 L.Fulop), Golubovic (57 Ciaccheri).

Următoarea partidă pentru botoșăneni este joi de la ora 17:00 contra formației FK Tosno, meci ce se va putea vedea online aici.

La meci a asistat şi selecţionerul Cosmin Contra.