morutan olimpiu

Jucătorul FC Botoșani Olimpiu Moruțan a înscris, din nou, pentru selecționata României, care a învins, sâmbătă, Rusia, în grupa a 10-a a preliminariilor Campionatului European de fotbal Under-19 din 2018.

Mijlocașul de la Botoșani a deschis scorul în minutul 62, el aflându-se în teren din primul minut.

România a învins Rusia cu scorul de 2-1 (0-0), meciul desfășurându-se pe stadionul ”Pankritio” din Heraklion (Grecia).

like facebookAcesta este cel de-al doilea gol marcat de Moruțan la Naționala Under 19, după cel de acum patru zile, când România a învins Grecia cu 2-1.

One thought on “Moruțan, înscrie din nou pentru România. Jucătorul FC Botoșani a jucat pentru naționala Under 19