fc botosani- cfr cluj 4- 3FC Botoșani a oferit o supriză fantastică în 16-imile Cupei României, învingând liderul campionatului, CFR Cluj, după prelungiri și executarea loviturilor de departajare.

Clujenii au deschis scorul în minutul 42 prin Omrani, iar Rodriguez a egalat în minutul 69, după o lovitură cu capul din careu, în urma unei centrări de pe stânga a lui Tîrnovan.

like facebook Până la finalul meciului scorul a rămas 1-1, astfel încât au fost două reprize de prelungiri, în care nu s-a înscris. După prelungiri şi lovituri de la 11 metri, scorul a fost de 4-3 pentru echipa lui Costel Enache.

fc botosani- cfr cluj 4-3La 11 metri, clujenii au înscris prin A. Mureșan, Omrani, iar cei care au ratat au fost Nistor, Păun și Deac.

FC Botoșani a marcat prin Tîrnovan, Moruțan, Rodriguez, iar Bordeianu a ratat.

FC Botoșani: Pap- Mihai Roman (68 D. Popa), Miron, Plămadă, Dumitraş-Rodriguez, Bordeianu-Târnovan, Oaidă (88 Tîrșa), Serediuc-Kuku. Antr. Costel Enache

CFR Cluj: Duka-Peteleu, Luchin, Mureşan, Vlad, Rus, Culio, Deac, Coman, Moutinho, Omrani. Antr. Dan Petrescu

2 thoughts on “Cupa României! FC Botoșani elimină pe liderul campionatului, CFR Cluj, în 16-zecimi