Colectivul Spitalului Judeţean Mavromati este în doliu, după ce un cunoscut medic a încetat din viaţă, vineri dimineaţă.
Medicul Cristina Bocancea, de 47 de ani, s-a stins în spital, după o luptă de aproape cinci ani cu o boală necruţătoare. A activat ca medic primar internist pe secţia Medicală I şi colegii au numai cuvinte de laudă la adresa sa. Medicul activa în cadrul spitalui din anul 2003.
"Era un om deosebit, un bun profesionist cu o vocaţie de medic. Era extrem de empatică cu bolnavii şi o colegă excepţională", a declarat Angela Ţurcanu, directorul medical al spitalului.
Reproducerea totală sau parțială a materialelor este permisă numai cu acordul expres al Botosaninews.ro.
© Copyright Botosaninews.ro | Gazduit de SpeedHost.ro | Realizat de DowMedia
Dumnezeu s-o ierte ! Sincere condoleante familiei !
[…] Medicul Cristina Bocancea a decedat, vineri, în spital, după o luptă de aproape cinci ani cu o boa… […]
[…] Medicul Cristina Bocancea a decedat, vineri, în spital, după o luptă de aproape cinci ani cu o boa… […]