Live text: CSMS Politehnica Iași- FC Botoșani 2-1

csms iasi- fc botosaniFC Botoșani a fost învinsă, sâmbătă seară, cu scorul de 2-1 (2-0) de CSMS Iași, într-un meci contând pentru etapa a V-a a Ligii 1.

Ștefănescu a deschis scorul în minutul 4, iar Bosoi a majorat avantajul în minutul 26. Pentru FC Botoșani a înscris Golofca în minutul 57.

like facebookPartida s-a disputat pe Stadionul Emil Alexandrescu din Iași, la meci fiind prezenți aproape 1000 de spectatori.

csms iasi- fc botosani echipa FCEchipele de start:

CSMS Politehnica Iași: Grahovac – Voicu, Mihalache, Frăsinescu, Sato – Bosoi, Mitici, V. Gheorghe, Țigănașu – Ștefănescu – A. Cristea. Antr. Eugen Neagoe

FC Botoșani: Cobrea – Ungurușan, Burcă, St. Cucu, Popovici – Vașvari, Bordeianu – M. Roman, L. Fulop, Golofca – Kuku. Antr. Leo Grozavu

Filmul meciului:

min. 90 + 4 cartonaș galben pentru Popovici, pentru un fault

min. 90 + 3 cartonaș galben pentru Ungurușan pentru un fault din spate

min. 90 + 1 cartonaș galben pentru Sato

min. 90 Golofca trimite în bară

min. 89 FC Botoșani a construit o fază frumoasă de atac, iar Golofca reia cu capul spre poartă, însă Grahovac respinge

min. 88 cursă nebună a lui Panțâru, care pătrunde în careu, însă Popovici i-a suflat mingea în ultima fracțiune de secundă

min. 85 cartonaș galben pentru ieșeanul Mihalache

min. 74 schimbare la CSMS Iași. Iese Țigănașu și intră Panțâru

min. 68 schimbare la FC Botoșani. Iese Stelian Cucu și intră Buș

min. 68 schimbare la CSMS Iași. Iese Mitic și intră Golubovic

min. 67 cartonaș galben pentru Andrei Cristea pentru un fault în atac asupra lui Vașvari

min. 57 GOOOOL Golofca înscrie pentru 2-1, după ce a preluat o minge pe piept și a șutat din careu în plasa lui Grahovac

min. 56 schimbare la CSMS Iași. iese Voicu și intră Răuță

min. 52 Roman șutează de la zece metri, însă portarul ieșean reține

min. 46 dublă schimbare la FC Botoșani. Intră Anrei Miron și Endrick Dos Santos și ies L. Fulop și Bordeianu

min. 43 cartonaș galben pentru Țigănașu, pentru un fault

min. 26 GOL Bosoi reia cu capul, nemarcat, în plasa porții lui Cobrea, după o lovitură de la colț

min. 20 Golofca șutează din afara careului, însă mingea este scoasă de sub bară de portarul Grahovac

min. 19 Țigănașu încearcă un lob de la distanță peste portarul FC Botoșani, dar mingea trece ușor peste transversală

min. 4 GOL Ștefănescu trece ușor printre fundașii botoșănene și înscrie spectaculos în poarta lui Cobrea