Live text: FC Botoșani- CS Universitatea Craiova 1-0 (0-0)

FC-Botosani-CSU-CraiovaFC Botoșani a învins, sâmbătă seară, pe Stadionul Municipal, cu scorul de 1-0 (0-0) pe CS Universitatea Craiova, într-un meci contând pentru etapa a 23-a a Ligii 1. Echipa lui Leo Grozavu a înscris singurul gol al meciului în minutul 87, prin atacantul Benjamin Kuku, care a debutut la FC Botoșani.

like facebookMeciul s-a disputat la o temperatură de minus 10 grade Celsius, iar în tribună sunt aproximativ 1000 de spectatori.

Echipele de start:

FC-Botosani-CSU-CraiovaFC Botoșani: Albuț- Ungurușan, Tincu, Burcă, Mușat, M. Roman, Vașvari, Cucu, Moruțan, Buș, Kuku. Antr. Leo Grozavu.

CS Universitatea: Mingote, Dimitrov, Popov, Acka, Bucurică, Mateiu, Zlatinski, Băluță, Bancu, N. Rocha, Ivan. Antr. Gheorghe Mulțescu.

Filmul jocului:

min. 90 9+3 cartonaș galben pentru craioveanul Gustavo

min. 90 schimbare la FC Botoșani. Iese autorul golului, Kuku, și intră Bordeianu

min 90 arbitrul de rezervă arată trei minute de prelungiri

min 90 schimbare dublă la CS Universitatea Ies Băluță și Bancu și intră Măzărache și Gustavo

min. 87 GOOOOL Kuku, care reia în plasă după o centrare perfectă de pe dreapta a lui Herghelegiu

min. 80 schimbare la FC Botoșani. Iese M. Roman și intră Herghelegiu

min. 69 portarul botoșănean Călin Albuț primește galben pentru proteste

min. 67 cartonașe galbene pentru Mihai Roman (FC Botoșani) și Popov (CSU) pentru o altercație între ei

min. 58 ocazie uriașă pentru FC Botoșani. Stelian Cucu a tras puternic de la marginea careului, însă Mingote scoate in extremis

min. 56 schimbare la FC Botoșani. Iese Moruțan și intră L. Fulop

min. 56 FC Botoșani obține o lovitură liberă directă de la 18 metri, dar Vașvari șutează slab, iar Mingote reține

min. 47 Craiovenii au prima ocazie a reprizei secunde prin nou-intratul Fajic, care reia din vole pe lângă poartă

min. 46 schimbare la CS Universitatea. Iese N. Rocha și intră Fajic

min 45 pauză pe Stadionul Municipal la scorul de 0-0

min. 38 atac prelungit în careul advers pentru FC Botoșani, însă Buș ratează un șut, iar Burcă șutează de la distanță pe lângă poartă

min. 14 Burcă reia cu capul o minge centrată de pe dreapta, însă Mingote a intervenit foarte bine

min. 8 bară pentru FC Botoșani. Laurențiu Buș lovește o minge cu capul, dar aceasta se duce în stâlpul din stânga portarului craiovean. Faza a fost construită de Mihai Roman, care a pătruns prin dribling în careu și a centrat foarte bine

min. 4 Ungurușan vede primul cartonaș galben al meciului pentru o tragere de tricou

2 thoughts on “Live text: FC Botoșani- CS Universitatea Craiova 1-0 (0-0)