ASA Târgu Mureș- FC Botoșani 2-0

asa-targu-mures-fc-botosaniFC Botoșani a fost învinsă, duminică seară, cu scorul de 2-0 (0-0) de ASA Târgu Mureș, într-un meci din etapa a 19-a a Ligii 1. Golurile gazdelor au fost marcate de Kuku, în minutul 46, și Vlad Morar în minutul 48. ASA Târgu Mureș a rămas în minutul 77 în zece jucători, după eliminarea lui Ciolacu.

Partida de la Târgu Mureș s-a jucat pe un teren înghețat și acoperit cu zăpadă.

Președintele AFC Botoșani, Cornel Șfaițer, a declarat, înaintea acestui meci, că suprafața este impracticabilă și a spus că jocul este probabil unul dintre cele mai grele din această ediție de campionat.

like facebookAntrenorul FC Botoșani, Leo Grozavu, nu i-a putut folosi în acest meci pe I. Fulop, M. Bordeianu, Golofca, Elek sau Matulevicius.

asa-targu-mures-fc-botosaniASA Târgu Mureș:  Mingote – Matei, Cordos, Dobrosavlevici, Mendy – G. Mureșan, M. Constantn, – Ciprian Rus, Zicu, Morar – Kuku. Antr. Dan Alexa

FC Botoșani: Iliev- Dimitrov, Plamadă, Burcă, Mușat- Vașvari, Cucu- Târnovan, L. Fulop, Herghelegiu- Astafei. Antr. Leo Grozavu.

min. 91 schimbare la ASA. Iese Marius Constantin și intră Candrea

min. 89 schimbare la FC Botoșani. Iese Herghelegiu și intră Juncănaru

min. 77 cartonaș roșu pentru Ciolacu. Acesta l-a lovit din nou pe Mușat cu mâna și a văzut al doilea galben, urmat de cartonașul roșu

min. 74 schimbare la FC Botoșani. Iese Astafei și intră Răzvan Greu

min. 68 cartonaș galben pentru Ciolacu pentru un cot în figură aplicat lui Mușat

min. 65 ocazie mare pentru FC Botoșani. Vașvari șutează puternic din careu, însă Mingote scoate de sub bară și se accidentează

min. 54 o nouă ocazie pentru mureșeni după un contraatac rapid. Vlad Moraru ratează singur cu portarul Iliev

min. 50 schimbare la FC Botoșani. Iese R. Fulop și intră M. Roman

min. 48 GOL Vlad Morar reia în plasă o centrare, după ce toți jucătorii botoșăneni s-au oprit pentru a acuza o poziție de off-side

min. 46 GOL Kuku înscrie în urma primei faze de atac a celei de-a doua reprize, după ce s-a distrat cu fundașii botoșăneni.

min. 46 schimbare la ASA. Iese Zicu și intră Ciolacu

min. 44 încă un cartonaș galben acordat lui Dobrosavlevici pentru fault asupra lui Astafei

min. 43 cartonaș galben și pentru Roland Fulop, pentru un fault

min. 38 primul cartonaș galben al meciului este arătat lui Marius Constantin pentru un fault asupra fundașului botoșănean Cucu

min. 18 Zicu trimite în bară după un atac prelungit al mureșenilor. Ulterior, asistentul a semnalizat un off-side

min. 12 prima ocazie pentru ASA. Vlad Morar execută o lovitură liberă de la 30 de metri și șutează sub bară, însă Iliev scoate in extremis

min. 6 Herghelegiu are o incursiune pe partea dreaptă, intră în suprafața de peeapsă, însă are un șut centrare care trece pe lângă poartă

min. 4 Târnovan pătrunde în careu, însă din cauza terenului acoperit de zăpadă nu poate șuta spre poarta lui Mingote

5 thoughts on “ASA Târgu Mureș- FC Botoșani 2-0

1. domnule Iftimie va rog insistent inchideti pravalia…si eu daca imi fac o echipa in cartier ii bat pe amatorii (vedetele de carton) de la dv din echipa….pai ii bate tg mures cu burta goala? Ce valoare au neica nimeni astia mari fotbalisti la FCBT? FaceM orasul de ras cu o echipa de liga 2 acum cu retrogradatii acestia…De ce este tarat numele judetului in noroi?

2. Grozavi ati mai fost,de fapt GROZAV jucati de 5 etape incoace, mai e un pic pana la retrogradare ,tineti-o tot asa GROZAVILOR

3. Vă mai amintiți ce a spus Iftime despre Pustai depă ce acesta a plecat de la noi? Ei, acum are ce a dorit, adică un măscărici de antrenor, o tentativă de antrenor,care amenință cu moartea spectatorii care au alte păreri decât cele ale lui!

4. Botosani putea mai mult!Inca vreo 6-7 puncte .Vinovat antrenorul si conducerea echipei!Aduci pe Astafei si joci cu Astafei cam asa stai si in clasament!La stadion am vorbit cu multa lume si toti sunt nemultumiti de decreieratul asta.Nici Cucu si nici Herghelegiu nu aduc plusuri.