CSU Craiova- FC Botoşani 1-0

csu-craiova-fc-botosaniFC Botoşani a pierdut, sâmbătă după amiază, în deplasare la Craiova cu 0-1. Singurul gol al partidei a fost înscris în minutul 42 de Băluţă.

De menţionat că din minutul 38 FC Botoşani a jucat în 10 după eliminarea lui Bordeanu.

like facebook

După acest joc echipa locală rămâne cu 16 puncte.

final de meci

min.87 Zltatinski primeşte cartonaşul galben după un fault asupra lui Roman

min.83 Burcă primeşte cartonaşul galben

min.81 o nouă ocazie pentru Craiova. Surugiu scapă spre poarta lui Iliev, însă şutează în plasa laterală

min.78 ocazie pentru gazde. Gustavo centrează în forţă, însă Iliev respinge din faţa lui Rocha

final de repriză

min.42 GOL CSU Craiova. Băluţă deschide scorul în urma unei erori a apărării oaspeţilor

min.37 Bordeianu este eliminat după o intrare a lui Zlatinski

min.24 Măzărache ratează o ocazie mare după ce primeşte o minge în 6 metri, însă trimite greşit, mult pe lângă poartă