ACS Poli Timişoara- FC Botoşani 0-5 (0-2)

acs poli timisoara fc botosaniFC Botoşani a obţinut o victorie uşoară, cu scorul de 5-0 (2-0) în meciul disputat, joi seară, în faţa formației ACS Poli Timişoara. FC Botoșani a deschis scorul cu un eurogol marcat de Istvan Fulop din lovitură liberă în minutul 7.

like facebookŞase minute mai târziu, Golofca a majorat diferenţa. Pe lista marcatorilor s-au mai înscris Astafei, în minutul 49, apoi Istvan Fulop a făcut dubla în minutul 51. Lorand Fulop a închis tabela în minutul 92 din penalty.

final de meci

min.92 GOOL FC Botoşani. Lorand Fulop transformă lovitura de la 11 metri

min.91 Cânu comite henţ în propriul careu şi centralul dictează lovitură de la 11 metri

min.87 Doman vede al doilea cartonaşul galben şi este eliminat

min.85 Doman primeşte cartonaşul galben

min.81 schimbare la FC Botoşani. Iese Greu şi intră Lorand Fulop

min74 ocazie uriaşă pentru FC Botoşani. Povici şutează din interiorul careului, însă Vădrariu scoate din faţa porţii

min.68 ocazie pentru Timişoreni. Bocşan reia periculos o centrare, însă Iliev scoate de lângă bară

min.66 schimbare la oaspeţi. Iese Asaftei şi intră Matulevicius

min.65 schimbare la gazde. Iese Croitoru şi intră Doman

min.51 GOOL FC Botoşani. Fulop fac dubla după o centrare a lui Golofca

min.49 GOOL FC Botoşani. Astafei majorează diferenţa la trei goluri după o fază creată de Fulop

final de repriză

min.32 schimbare la gazde. Sorescu intră în locul lui Neagu

min.17 Şeroni primeşte cartonaşul galben

min.13 GOOL FC Botoşani. Golofca înscrie după o contră a echipei oaspete. Acesta a fost servit de Asaftei în mijlocul careului advers