FC Botoșani-CFR Cluj 3-1

fc botosani cfr clujFC Botoșani a debutat cu dreptul în noul sezon învingând CFR Cluj cu scorul de 3-1.

like facebookOaspeţii au deschis scorul prin Jakolis, în minutul 21, iar Matulevicius a egalat până la pauză. Fulop a dus gazdele în avantaj în primul minut al reprizei a doua, iar Muşat a închis tabela în minutul 80 cu un euro gol.

Iată echipele de start:

FC Botoşani: Pl. Iliev- R. Dimitrov, Fl.Plămadă, G. Miron, N. Muşat- M.Bordeianu, G. Vaşvari (cpt.), I. Fulop- A. Herghelegiu, D. Matulevicius, V. Astafei.

CFR Cluj: T. Marc- T. Lopes, Larie, Mureşan, Camora (cpt.)- Jakolis, Petrucci, J. Carlos, Păun- Cr.Bud, Cr.Lopez

final

min.86 schimbare la FC Botoşani. Iese Matulevicius şi intră Greu

min.85 Bordeanu ratează o nouă ocazie după ce scapă singur spre poarta adversă, însă şutează pe lângă

min.82 Popovici ratează o ocazie imensă după ce scapă singur cu Marc. Portarul oaspeţilor reuşeşte să ateneze şutul, iar un fundaş clujean a respins din faţa porţii

min.81 schimbare la FC Botoşani. Iese Herghelegiu şi intră Popovici

min.80 GOOL FC Botoşani. Muşat înscrie un gol superb după ce reia în plasă o minge din unghi

final de repriză

min. 40 GOOL FC Botoşani. Matuleviciuc aduce egalarea cu o lovitură de cap după o centrare excelentă a lui Dimitrov

min34 ocazie mare pentru FC Botoşani. Matulevicius reia cu capul din şase metri, însă un fundaş advers reuşeşte să respingă din faţa porţii

min.32 Herghelegiu este faultat de Camora la marginea careului. Arbitru îi acordă cartonaş galben jucătorului CFR Cluj.

min.21 Iliev primeşte galben pentru proteste

min.21  GOL CFR Cluj. Oaspeţii deschid scorul după o fază controversată. Jucătorii gazdelor s-au oprit după un henţ, însă clujenii au continuat jocul şi au marcat prin Jakolis

min.12 Fulop interceptează o pasă greşită a clujenilor şi şutează de la marginea careului advers, însă mingea trece pe lângă poarta oaspeţilor

min.10 Matuleviciuc reuşeşte primul şut pe poarta clujenilor. Atacantul botoşănean trage slab de la 12 m, iar Marc reţine fără probleme