ACS Poli Timișoara- FC Botoșani 1-4 (1-3)

ACS Poli- FC BotosaniFC Botoșani a învins, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 4-1 (3-1) pe ACS Timișoara, într-un meci contând pentru etapa a 12-a a play-out-ului Ligii 1 de fotbal.

Scorul în partida de pe Stadionul Dan Păltinișanu din Timișoara a fost deschis de Bordeianu în minutul 9, care a șutat spectaculos de la circa 25 de metri.

În minutul 15, timișorenii egalează prin Doman, însă Fulop (min. 33) marchează golul etapei, de la 30 de metri, iar Cabrera (min. 36) duce scorul la 3-1 la pauză.

Scorul final a foststabnilit de Ivanovic în minutul 49.

like facebookEchipele de start:

acs poli timisoara- fc botosani echipa FCACS Poli: Smaranda – Melinte, M. Torres, Cânu, D. Popescu – Jenkins, J. Hernandez – Bărbuț, Nimely, Doman – Goga. Antrenor: Petre Grigoraș

FC Botoșani: Iliev – Dimitrov, Ngadeu, Ichim, Mușat – Vașvari, Cabrera, Bordeianu – Ivanovici, Matulevicius, Fulop. Antrenor: Leo Grozavu

Filmul jocului:

min. 85 cartonaș galben pentru jucătorul FC Botoșani Vlad Bujor pentru simularea unui fault la marginea careului

min. 80 schimbare la ACS Poli. Iese Hernandez și intră Suarez

min. 72 cartonașe galbene Matulevicius și Torres pentru o atitudine nesportivă, cei doi îmbrâncindu-se după un contact direct

min. 67 schimbare la FC Botoșani. Iese Fulop și intră Vlad Bujor

min. 59 dublă schimbare la ACS Poli. Ies Bărbuț și Doman și intră Elek și Croitoru

min. 59 schimbare FC Botoșani. Iese Vașvari și intră Cucu

min. 49 GOOOL FC Botoșani Ivanovici îl învinge pe portarul timișorean, după un șut din careu

min. 45 două ocazii uriașe pentru FC Botoșani, după șuturile în bară ale lui Ivanovic și Cabrera

min. 40 ACS Poli rămâne în zece, după un cartonaș roșu pentru Jenkins, pentru un fault dur asupra lui Vașvari

min. 36 GOOOOL FC Botoșani. Cabrera înscrie cu capul pentru 3-1

min. 33 GOOOOL FC Botoșani. Fulop înscrie un eurogol printr-un șut puternic de la 30 de metri

min. 27 timișorenii au o ocazie uriașă prin Goga, ca urmare a unei intervenții greșite a lui Iliev

min. 22 Vașvari șutează de la distanță, însă peste poarta timișorenilor

min. 15 GOL Marchează ACS POli prin Doman, care a trimis în poartă o pasă scurtă din careu, după o bâlbâială a apărării botoșănene

min 9 GOOOL FC Botoșani deschide scorul prin Mihai Bordeianu, care a tras un șut puternic de la peste 20 de metri