FC Botoșani, la a doua victorie în meciurile de pregătire din Antalya

FC Botosani in antalyaEchipa FC Botoşani a învins, marți seară, cu scorul 3-2 (1-1) formația poloneză de primă ligă Jagiellonia Białystok într-un meci de pregătire susținut în cantonamentul din Antalya- Turcia.

Jucătorii lui Cristi Pustai au câștigat datorită autogolului semnat de K. Baran, în minutul 28, dar şi celor două goluri marcate de Attila Hadnagy, în minutele 63 și 74.

like facebookTehnicianul FC Botoșani a folosit următorii jucătoriu: Pleşca (min. 46 Avram)- Dimitrov (min. 69 Tomozei), Ngadeu, Miron, Popovici- Vaşvari, Bordeianu- Quenten (min. 69 Bujor), Fulop (min.78 Jamali), Carralero (min. 45 Matulevicius) și Hadnagy (min.78 Cuedan).

Aceasta este cea de-a doua victorie a FC Botoșani în turneul din Antalya, după cea de săptămâna trecută cu Bekescsaba.

Echipa botoșăneană va juca un nou meci amical miercuri, de la ora 17.00, împotriva turcilor de la Eskisehirspor.