Steaua- FC Botoşani 2-0

steaua fc botosaniFC Botoşani a pierdut, duminică seară, cu 2-0, partida din penultima etapă a Ligii 1, disputată contra Stelei. Elevii lui Leo Grozavu s-au văzut conduşi încă din minutul 24 când Varela l-a învins pe Lazar. Stanciu a majorat diferenţa în minutul 43.

Oaspeţii au putut să revină în meci după ce steliştii au rămas în 9 oameni după eliminările lui Prepeliţă şi Bourceanu. Repriza a doua a adus doar o ocazie pentru FC Botoşani, Paul Batin trimiţând în bară.

like facebookEchipele de start:

Steaua: Niță – Rîpă, Tamaș, Varela, Toșca – Prepeliță, Neagu – Ad. Popa, Rusescu, N. Stanciu – Țucudean

FC Botoșani: Lazar – Patache, Ngadeu, Oltean, Acsinte – Danci, Vaşvari – Ngankam, Croitoru, Faug-Porret – Batin

final de meci

min.83 schimbare la Steaua. Iese Stanciu şi intră Latovlevici

min.80 Batin trimite mingea în bară după o centrare a lui Acsinte

min.70 schimbare la Steaua. Iese Ţucudean şi intră Papp

min.68 Faug-Porret primeşte cartonaşul galben după un duel cu Adi Popa

min.63 Bourceanu primeşte al doilea cartonaş galben şi este eliminat. Mijlocaşul Stelei îl faultează pe Vaşvari

min.61 Bourceanu primeşte cartonaşul galben după ce a executat o lovitură liberă înainte de fluierul arbitrului

min.60 Danci primeşte cartonaşul galnen după un fault asupra lui Neagu

min.57 schimbare la Steaua. Iese Rusescu şi intră Bourceanu

min.52 Prepeliţă primeşte cartonaşul roşu după ce îl loveşte cu piciorul în faţă pe Danci

min.48 Acsinte scoate de pe linia porţii o minge trimisă de Varela după un corner

min.47 dublă ocazie pentru Steaua. Ţucudean şi Stanciu nu reuşesc să îl învingă pe Lazar

min.45 schimbare la FC Botoşani. Iese Ngadeu şi intră Martinus

final de repriză

min.43 GOL Steaua. Stanciu îl învinge din unghi pe Lazar

min.30 Stanciu trece pe lângă gol după ce nu reuşeşte să trimită pe poartă o centrare trimisă de Popa

min.27 schimbare la FC Botoşani. Croitoru iese accidentat şi intră Neluţ Roşu

min.24 GOL Steaua. Varela îl învinge pe Lazar după ce reia o centrare venită din lovitură liberă

min.10 Ţucudean primeşte cartonaş galben

min.5 Ngadeu primeşte cartonaşul galben după un fault asupra unui Stanciu

min.3 Ţucudean trece pe lângă deschiderea scorului după ce nu nimereşte spaţiul porţii cu o lovitură de cap din şapte metri