Medalii obţinute de sportivii de la CS Real Taekwondo Team Botoşani la prima competiţie din 2015

karate1Sportivii legitimaţi la CS Real Taekwondo Team Botoşani au obţinut 24 de medalii la Cupa Ilyo la Kyorugy&Speed-Kick desfăşurată, sâmbătă, la Bistriţa.

like facebook Clubul a participat cu 19 sportivi, iar şase au fost medaliaţi cu aur, Claudia Leahu, Andy Eduard Radiş(2 medalii), Paul Aparascgive, Adina Grădinaru şi Mihai Cojocariu. Argint au obţinut Bogdan Nechifor, Ştefan Ivanov, Darius Şocarici, Iustina Iacob, Denis Buzic, Adina Grădinaru, Amalia Mişcodan şi Sebastian Cucu. Medalii de bronz au onţinut Andrei Marius Vamanu, Darius Şocarici, Bianca Hermeniuc, Iustina Iacob, Amalia Mişcodan, Răzvan Marin, Bianca MArin, Justinian Trifan şi Teodora Giurgiu(2 medalii)

La clasamentul pe echipe CS Real Taekwondo Team Botoşani a obținut 3 trofee: Locul al III-karate2lea – Clasament general Seniori, Locul al II-lea –Clasament general Speed-Kick iar la Clasamentul medalii obținute la categoria B – Locul al III-lea.

La această competiție au fost înscriși peste 230 sportivi (peste 15 cluburi participante) din județele Bistrița-Năsăud, Iași, Cluj, Harghita, Mureș,

Tg. Jiu, Craiova, Botoșani și mun. București.

„Această deplasare a fost suținută de Orchestra „Rapsozii Botoșanilor“ în urma unui acord de parteneriat ce sprijină promovarea valorilor culturale și sportive ale județului Botoșani”, a declarat Nicolae Paşniciuc, preşedinte antrenor.