FC Botoşani- Petrolul Ploieşti 0-1

fc botosani petrolul ploiesti4FC Botoşani a suferit prima înfrângere din acest retur de campionat. Petrolul Ploieşti a învins echipa locală cu 1-0.

like facebookSingurul gol al meciului a fost marcat în minutul 48 de Teixeira din penalty, FC Botoşani a avut o lovitură de pedeapsă în minutul 94, însă Vaşvari a ratat.

Vezi aici echipele de start:

FC Botoşani: Vasile Curileac, Andrei Patache, Michael Ngadeu, Răzvan Tincu, Florin Acsinte, Gabriel Vaşvari, Marius Croitoru, Neluţ Roşu, Attila Hadnagy, Istvan Fulop şi Quenten Martinus

Rezerve: David Lazar, Sergiu Oltean, Claudiu Codoban, Cristian Danci, Sergiu Batin, Roussel Ngankam şi Armand Şvichi

Petrolul Ploieşti: Dos Santos Pechanha, Jean Sony Alcenat, Alves Geraldo, Mourad Satli, Jean Alain Fanchone, Ioan Filip, Pablo de Lucas, Ciprian Vasilache, Felipe Teixeira, Victor Asaftei şi George Mares

Rezerve: Mirel Bolboasa, Andrei Peteleu, Laurenţiu Marinescu, Alexandru Coman, Patrick Nkoyi, Gevaro Nepomuceno, Rodrigo Pastorini.

min.82 schimbare la FC Botoşani. Iese Croitoru şi intră Cristian Danci

min.72 Ioan Filip este eliminat de pe teren după ce primeşte al doilea cartonaş galben

final de repriză

min.44 al treilea cartonaş galben al oaspeţilor este văzut de Jean Alain Fanchone

min.28 fotbaliştii echipei gazdă reclamă un penalty neacordat după ce u n fundaş advers ar fi atins mingea cu mâna

min.27 Ciprian Vasilache îl faultează pe Fulop la marginea careului propriu şi primeşte galben

min.24 Ioan Filip primeşte cartonaşul galben după un fault asupra lui Fulop

min.2 Croitoru ratează prima ocazie a meciului, după ce reia puţin pe lângă poartă de la marginea careului

fc botosani petrolul ploiesti4fc botosani petrolul ploiesti5fc botosani petrolul ploiesti6

One thought on “FC Botoşani- Petrolul Ploieşti 0-1