Pandurii Târgu Jiu- FC Botoşani 1-2

Pandurii Targu Jiu- FC BotosaniFC Botoşani a obţinut, duminică după amiază, o victorie mare, impunându-se cu 2-1 (1-0)  în faţa formaţiei Pandurii Târgu Jiu.

like facebookPaul Batin a deschis scorul în minutul 31, iar gazdele s-au văzut conduse în prima repriză.

Au reuşit să revină în minutul 47 prin Erico, însă lovitura decisivă a venit în minutul 85, când Vaşvari a transformat un penalty obţinut de Ivanovici.

Echipele de start:

Pandurii Târgu Jiu: Stanca – Pleaşcă, Erico, Momcilovici, Unguruşan- Nistor, Elton da Silva, Anton- Buleică, Matulevicius, Shalaj. Antr. Petre Grigoraş.

FC Botoşani: Curileac- Patache, Ngadeu, Tincu, Rashid- Fulop,  Vaşv, Danci, Roussel, Batin, Hadnagy. Antr. Leo Grozavu

final de meci
min.90 schimbare la FC Botoşani. Batin este înlocuit cu Mihai Bordeanu.
min.85 GOOL FC Botoşani. Vaşvari transformă lovitura de pedeapsă
min.85 Ivanovici este faultat în careu de Nicoară, iar centralul dictează penalty
min.79 schimbare la Pandurii. Ieste Nistor şi intră Predescu

mi.73 dublă schimbare la Pandurii. Iese Shamsin si intră Buleică şi iese Matulevicius şi intră Nicoară

min.66 schimbare la  FC Botoşani. Iese Hadnagy şi intră Croitoru

min.47 GOL Pandurii. Erico şutează din interiorul careului, iar Curileac nu poate face nimic

min.45 Hadnagy ratează o ocazie mare după ce reia, din 6 metri cu capul, pe lângă poartă o centrare a lui Batin

sfârşit de repriză

min.45+1 Leo Grozavu este trimis în tribună pentru proteste

min.45+1 Ivanovici primeşte cartonaşul galben după un fault

min.45 prima repriză este prelungită cu trei minute

min.36 decizie controversată a centralului. Arbitrul a declarat în primă fază penalty la un posibil henţ al lui Ngadeu, însă ulterior a revenit asupra deciziei

min.32 schimbare la FC Botoşani. Ngankam iese şi intră Ivanovici

min. 31 GOOL FC Botoşani. Batin îl învinge pe Stanca din 6 metri după o centrare a lui Hadnagy

min.25 Nistor şutează pe poartă din lovitură liberă, însă Curileac respionge în corner

min.15 Matulevicius primeşte cartonaşul galben după un fault

min.2 Matulevicius expediază primul şut pe poartă de la 20 de metri, însă Curileac reţine