FC Botoşani, eliminată din Cupa României

RAPID-FC-BOTOSANI-300x200FC Botoşani a fost eliminată, marţi seară, de Rapid din Cupa României, după 0-0 la sfârşitul celor 120 de minute de joc şi 5-4 la penaty.

Meciul a fost unul strâns, la finalul celor 90 de minute rezultatul fiind egal.

like facebookBotoşaniul a avut mai multe ocazii, inclusiv în reprizele suplimentare, iar la loviturile de la 11 metri Rapidul a reuşit să câştige cu 5-4.

final de repriză

min. 104 ocazie mare FC Botoşani. Batin reia cu capul de la 11 metri, mingea trece puţin pe lîngă poarta lui Drăghia

min.94 schimbare la FC Botoşani. Iese Ivanovici şi intră Brown

finalul reprizei a doua

min. 85 Rapidiştii scapă incredibil. Ianc a şutat din apropiere, Drăghia era depăşit, însă Buş a respins de pe linia porţii

min.71 schimbare la Rapid. Iese Ciolacu şi intră Miliceanu

min.66 Batin scapă singur cu Drăghia, însă nu reuşeşte să îl învingă pe portarul rapidist

min.64 schimbare la FC Botoşani. Iese Vaşvari şi intră Fulop

min.57 Coman primeşte galben după un fault asupra lui Acsinte

min.55 schimbare la Rapid. Iese Martin şi intră Buş

min.52 ocazie mare pentru FC Botoşani. Batin îi centrează lui Ngankam în interiorul careului, însă acesta nu ajunge la minge

min.46 Săndulescu primeşte cartonaşul galben pentru un fault asupra lui Ivanovici

min.45 schimbare la FC Botoşani. Iese Codoban şi intră Ianc

min.45 Lung ratează ocazia deschiderii scorului pentru Rapid. după ce nu poate să reia în plasă o minge din trei metri

min.2 ocazie mare pentru FC Botoşani. Ivanovici trimite o torpilă de la 30 de metri, iar mingea loveşte bata transversală

Vezi aici echipele de start:

Rapid: Drăghia – Savin, Lung, Ţînc, N. Vasile – Săndulescu, Al. Dan – Al. Coman, Cojocnean, Martin – Ciolacu

Botoşani: Lazar – Homei, Ngadeu, Oltean, Acsinte – Vaşvari, Bordeianu – Codoban, Ngankam, Ivanovici – Batin