Concordia Chiajna- FC Botoşani 3-3 (2-1)

concordia chiajna fc botosaniFC Botoşani obţine un egal, 3-3 (2-1) în deplasarea de sâmbătă de la Chiajna, din etapa a opta a Ligii 1.

Oaspeţii au deschis repede scorul în minutul 4, prin Purece,  însă bototoşănenii au revenit în joc printr-un penalty transformat de Vaşvari.

Gazdele au preluat rapid conducerea printr-un gol marcat de Matei, minutul 25, iar după pauză, în minutele 52 şi 60 Fulop a adus Botoşaniul în avantaj. Rezultatul final a fost stabilit printr-un penalty transformat, pentru Concordia, de Florea.

Gazdele au rămas în 10 pe final, după eliminarea lui Maftei, însă FC Botoşani nu a reuşit să profite.

FC Botoşani: Curileac- Patache, Ngadeu, Tincu, Acsinte (cpt.)- Vaşvari, Danci, Croitoru- Fulop, Hadnagy, Quenten. Antrenor: Leo Grozavu

Concordia Chiajna: Rîmniceanu – Maftei, Bagarici, Martins, Bucurică – Stan, Purece, Lovin, Boldrin – Wellington, Pena. Antrenor: Marius Șumudică

final de meci

min. 92 Florea şi Cristea văd cartonaşul galben de la central. Primul după un fault asupra lui Ngadeu, iar al doilea pentru proteste

min.90 preparatorul fizic al FC Botoşani trimis în tribună de arbitru pentru proteste

min.85 Croitoru execută puţin pe lângă poartă o lovitură de la 25 de metri

min.84 Vasile Maftei este eliminat după ce primeşte al doilea cartonaş galben. Fundaşul Concordiei l-a faultat pe Batin

min.81 Adrian Cristea execută bine o lovitură liberă de la 25 de metri, însă curileac reţine

min.65 Hadnagy primeşte cartonaşul galben după un fault asupra lui Lovin

min.62 GOOL FC Botoşani. Fulop face dubla după ce execută perfect o lovitură liberă de la 25 de metri

min.49 GOOOl FC Botoşani. Fulop restabileşte egalitatea după ce reia în poartă o centrare a lui Croitoru

min.48 schimbare la FC Botoşani. Vaşvari este inlocuit cu Brown

final de repriză

min.35 Maftei primeşte cartonaşul galben după ce în faultează pe Hadnagy

min.34  Fulop ratează o ocazie bună de a egala, după ce nu nimereşte poarta din şase metri

min.25 GOL Concordia. Vasile Maftei îşi duce echipa în avantaj după ce reia cu capul o centrare venită dintr-un corner

min.22 GOOOL FC Botoşani. Vaşvari transformă lovitura de la 11 metri

min.21 penalty pentru FC Botoşani. Martinus este împins în careu de Bagarici şi centralul arată punctul cu var

min.18 gazdele beneficiază de o lovitură liberă de la 16 metri, după ce Purece este faultat de Croitoru

min. 17 Wellington îl încercă din nou pe Curileac cu un şut din interiorul careului. Portarul FC Botoşani reţine în doi timpi

min.9 Pena ratează o nouă ocazie, după ce reia, cu capul, o centrrare a lui Wellington, însă Curileac se opune şi trimite în corner