Final! Universitatea Cluj- FC Botoşani 2-1. Clasament

u cluj - fc botosaniFC Botoşani a pierdut, luni, cu 2-1, partida susţinută în deplasare contra U Cluj, în etapa a 27- a Ligii 1.

În minutul 10, Vaşvari a înscris de la peste 35 de metri, după o pasă venită de la un adversar. Lemnaru a egalat în minutul 43, iar apoi tot el a înscris pentru 2-1 în minutul 73, după o gafă de proporţii a portarului Lazar.

like facebookÎn urma acestui rezultat, FC Botoşani rămâne pe locul opt, cu 35 de puncte, iar clujul urcă pe locul 13, cu 30 de puncte.

1 Steaua Bucuresti 27 18 8 1 57-16 (41) 62 (+23)
2 Astra Giurgiu 27 17 5 5 56-24 (32) 56 (+14)
3 Petrolul Ploiesti 27 13 13 1 38-16 (22) 52 (+10)
4 Dinamo Bucuresti 27 13 7 7 40-25 (15) 46 (+4)
5 FC Vaslui 27 13 6 8 27-17 (10) 45 (+6)
6 Pandurii Tg Jiu 26 12 5 9 46-31 (15) 41 (+2)
7 CFR Cluj 27 9 11 7 33-28 (5) 38 (-1)
8 FC Botosani 27 10 5 12 28-41 (-13) 35 (-4)
9 Concordia Chiajna 27 9 7 11 29-34 (-5) 34 (-8)
10 Gaz Metan Medias 27 9 6 12 28-30 (-2) 33 (-6)
11 Ceahlaul Piatra Neamt 27 8 9 10 22-26 (-4) 33 (-9)
12 ACS Poli Timisoara 27 8 7 12 21-30 (-9) 31 (-8)
13 U Cluj 27 8 6 13 24-40 (-16) 30 (-12)
14 Otelul Galati 27 8 4 15 29-44 (-15) 28 (-14)
15 Sageata Navodari 26 7 7 12 22-42 (-20) 28 (-11)
16 FC Brasov 27 6 9 12 25-34 (-9) 27 (-12)
17 Viitorul Voluntari 27 6 9 12 19-42 (-23) 27 (-12)
18 Corona Brasov 27 2 8 17 19-43 (-24) 14 (-28)

min 90- Croitoru trage de la circa 20 de metri, însă pe lângă poartă

min 83- schimbare U Cluj. Iese Cristocea şi intră Lungu

min 80- Codoban centrează bine, însă portarul clujean prinde în faţa atacanţilor botoşăneni

min 78- schimbare FC Botoşani. Iese Danci şi intră Codoban

min 76- Lemnaru pierde o nouă ocazie de a înscrie. El a primit mingea în careu, însă în ultimă instanţă Olteanu reuşeşte să îl deposedeze

min 73- GOOOL Lemnaru pentru 2-1. Atacantul clujean înscrie al doilea gol, după o gafa de proporţii a lui Lazar. Portarul botoşănean a preluat greşit o minge uşoară, iar Lemnaru a profitat

min 70- schimbare FC Botoşani. Iese Vertelis şi intră Fulop

min 69- cartonaş galben Vertelis pentru că a lovit mingea după fluierul arbitrului

min 62- schimbare U Cluj. Iese Boutadjine şi intră Sauvadet

min 62- schimbare FC Botoşani. Iese Hadnagy şi intră Cârjan

min. 60 Cristocea centrează în careu, însă Ninu ratează preluarea şi finalizarea. Prinde cu siguranţă Lazar.

min 50 Lemnaru primeşte o pasă în careu, însă arbitru dictează offside

min 48 Lemnaru pătrunde pe partea stângă, centrează, însă un fundaş al FC Botoşani scoate în corner in extremis

min 43- GOOOL  înscrie Lemnaru din penalty după un fault în suprafaţa de pedeapsă făcut de Oltean

min 37 cartonaş galben Boutadjine pentru o intrare cu crampoanele asupra unui adversar

min 33 – cartonaş galben pentru Raul Ciupe pentru un fault asupra unui mijlocaş de la FC Botoşani

min 21- cartonaş galben pentru portarul Niculescu pentru un fault în afara careului căpitanului botoşănean Croitoru

min 21. Croitoru scapă singur spre poarta clujeană, dar este oprit prin fault de portarul advers, în afara careulu

min 16 Stojkov scapa singur spre poarta, dar isi face mingea prea lung si este deposedat

min 15 înca o centrare in careul Botosaniului, dar lovitura de cap a lui Lemnaru nu isi atinge tinta

min 11- GOOOOL 0-1 Vaşvari

min 8- contra in doi a gazdelor, Lemnaru primeste in fata portii, dar suteaza slab. Buna sansa pentru U

min 1: A început partida! FC Botoşani a avut lovitura de începere.

Echipele de start:

Univ. Cluj: Niculescu – Ciupe, Abrudan, Ninu, Gercaliu – Bucşa, Cristocea – Boutadjine, Calcan, Târnăcop – Lemnaru
Rezerve: Dolha, Szilagyi, Lungu, Sauvadet, Kovacs, Machado, Max Nicu
Antrenor: Mihai Teja

FC Botoşani: Lazar – C. Dinu, Tincu, Oltean, Acsinte – Vaşvari, Danci, Croitoru – Vertelis, Hadnagy, Stojkov
Rezerve: Curileac, Ivanovs, Codoban, Fulop, Patache, Ghinga, Cârjan

Antrenor: Leo Grozavu

2 thoughts on “Final! Universitatea Cluj- FC Botoşani 2-1. Clasament

1. MECI ARANJAT. LA PAUZA CONDUCE BOTOSANIUL IAR LA FINAL CEDEAZA IN FATA CLUJULUI. E CERTITUDINE. ARANJAT DE CASELE MARI DE PARIURI. SE STIE. NU E NICI UN SECRET. IN REPRIZA A II A BOTOSANII RATEAZA IAR CLUJUL MARCA DE 2 ORI. ASTA E SCENARIUL NEGOCIAT.