FCM Dorohoi a eliminat CSMS Iași din Cupa României

fcm DorohoiFormația FCM Dorohoi a învins marți după amiază formația CSMS Iaşi într-un meci contând pentru Cupa României. Formaţia din Dorohoi a reuşit să câştige partida cu scorul de 3-2 după ce oaspeţii au condus de două ori. În următoarea etapă a Cupei, cea a şaisprezecimilor, FCM Dorohoi va întâlni o formaţie din liga I, adversarul urmând a fi decis prin tragere la sorţi la sfârşitul săptămânii. Următoarea etapă a cupei se va disputa în zilele de 24 şi 25 septembrie.

În partida de marţi ieşenii au deschis scorul în minutul 10 prin Vancea , iar în minutul 17 formaţia din liga III a egalat prin Alexandru Vrabie. CSMS Iaşi a preluat conducerea din nou în minutul 33 prin Onofraş. În minutul 50, Grumezescu a restabilit egalitatea, iar în minutul 72 Eduard Sandu a stabilit scorul final.