FC Botoşani încheie meciurile din liga a II-a cu o înfrângere

FC Botoşani încheie meciurile din liga a II-a cu o înfrângere, în deplasare. Gruparea locală a pierdut, miercuri după-amiază, în faţa formaţiei Delta Tulcea. Gazdele au câştigat cu 3 la 0 (2-0).
Primul gol al partidei a fost marcat în minutul 12 de Florea, iar cel de-al doilea, în minutul 24 de Nicu Creţu. În minutul 55, acelaşi Florea a majorat scorul la 3 la 0.

O victorie în faţa fotbaliştilor botoşăneni duce formaţia Delta Tulcea pe locul 3 în clasamentul Seriei I, însă trebuie să spere ca CS Otopeni să piardă în ultima etapă la Suceava.

Delta: Stoicescu – V. Creţu, Scarlat, Marincău, Mansur – N. Creţu, Ad. Ionescu, Câju (cpt.), Sin – E. Nanu, D. Florea
Rezerve: I. Olteanu – Postelnicu, D. Stanca, C. Neagu, Dragu, Ursu, Iacob
Antrenor: Erik Lincar

FC Botoşani: Petrache – Patache, Lozneanu, Acsinte (cpt.), Mbella, Taban, Maghici, Ignea, Păcurar, Fulop, Boghian
Rezerve: Dani – V. Bordeanu, Gafiţa, I. Matei, Poverlovici
Antrenor: Cristian Popovici

Pentru acest meci a fost delegată o brigadă de arbitri condusă de la centru Iulian Călin (Ştefăneşti), iar de la cele două tuşe de Andrei Constantinescu şi de Cosmin Vătămanu (ambii din Bucureşti).